سرمایه گذاری آلمان ها در ترمینالی 25 میلیون نفری به اسم ایرانشهر در فرودگاه امام

شناسه خبر: 
170118304
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
استقبال ایران از همکاری آلمان ها در توسعه ترمینال ایرانشهر فرودگاه بین المللی امام در تهران.
سرح توسعه فرودگاهی ایرانشهر فرودگاه امام

در هنگام عقد قرارداد خرید لوکومتیو بین آلمان و ایران، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ایران عنوان نمود که مذاکراتی بین آلمان و ایران برای سرمایه گذاری آلمان در فرودگاههای تبریز، اهواز و چابهار در جریان است و دو کشور به زودی درباره نحوه سرمایه گذاری وارد صحبت های جدی تری می شوند. اما مهمترین نقطه صحبت وزیر راه و شهرسازی ایران بیان کردن استقبال ایران از همکاری شرکت های آلمانی در پروژه ای ترمینالی در فرودگاه بین المللی امام به نام ایرانشهر است که بر اساس طرح نهایی این پروژه این ترمینال باید پذیرای 25 میلیون مسافر در سال باشد.

پروژه ای بزرگ که بی گمان نیاز آن با توجه به نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی ایران و مناسب بودن مسیر هوایی ایران و قرار گرفتن ایران در منطقه ای بین اروپا و آسیا می تواند نوید بخش درآمدزایی و اشتغال زایی وسیعی در این بخش از زیر ساخت های کشور باشد.

وزیر حمل ونقل و زیرساخت های دیجیتالی آلمان با تأکید بر علاقه مندی طرف آلمانی به همکاری ایران در توسعه صنعت حمل و نقل ایران، از علاقه مندی فرودگاههای مونیخ و فرانکفورت در همکاری و انتقال تجربه با فرودگاههای ایران تأکید کرد.

آلمان ها که در دنیا جزو چند کشور نخست سیستم های پیشرفته حمل و نقل در همه عرصه ها هستند به ارزش واقعی مسیر و جایگاه هوایی و زمینی ایران پی برده و سرمایه گذاری های آنها بیگمان بازگشت مناسبی برای آنها به ارمغان خواهد داشت و سود مضاعفی را نصیب شرکت های آلمانی خواهد کرد.

تهیه کننده خبر: 
شاهین گیلاوند
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/304

افزودن دیدگاه جدید