رکورد حمل بار ریلی در ایران شکست

شناسه خبر: 
170331466
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
عضو هیات مدیره راه‌آهن ایران اعلان کرده است سال گذشته با حمل بیش از 40 میلیون تن بار از سوی شبکه ریلی ایران، رکورد حمل بار در تاریخ راه آهن ایران شکسته شده است.
رکورد حمل بار ریلی در ایران شکست - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

راه آهن ایران چندین سال است که با فرسودگی ناوگان و کامل نبودن مسیرهای راه آهن و عدم ارتباط کامل با شبکه راه آهن کشورهای همسایه دچار مشکل بود که در سال گذشته راه افتادن مسیر بین ایران و جمهوری آذربایجان نوید تلاش مسئولان برای خروج بن بست های راه آهن ایران است.

راه آهن از نظر به صرفه بودن هزینه افتصادی یکی از بهترین وسایل حمل می باشد و با اینکه هزینه بستر سازی و نگهداری آن بالاست، اما طول عمر بالایی این وسیله حمل دارد و در صورت برنامه ریزی صحیح می تواند سالهای سال، سبب رونق و حرکت اقتصادی در یک کشور گردد.

ایران پس ار برجام مذاکراتی با شرکتهای فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و چینی برای توسعه راه آهن خود در حوزه های گوناگون نموده است اما در دراز مدت این کشور باید به فکربرنامه ریزی برای سخت و بومی سازی تمام این صنایع در داخل ایران باشد زیرا تا زمان وابسته بودن به سیستم های خارج از کشور، این صنعت با مشکلاتی مواجه خواهد شد و ورود فناوری فقط مسکنی مقطعی در یک بازه زمانی است. از این مسکن ها باید برای درمان استفاده کرد.
هنوز در آمارهای راه آهن مشخص نیست حمل بار با راه آهن آیا بار همراه مسافر نیز در این روکورد گیری مظور گشته یا خیر.

تهیه کننده خبر: 
بهاره سارمی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/466

افزودن دیدگاه جدید