رونمایی از سامانه پیشرفته بازرسی کامیون

شناسه خبر: 
170411490
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
در بیست و یکمین روز از سال اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال، سامانه پیشرفته بازرسی کامیون و کانتینر که به دست متخصصان شرکت صنایع الکترواپتیک اصفهان وابسته به شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است رونمایی شد.
رونمایی از سامانه پیشرفته بازرسی کامیون -پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

باقری افزود: سرعت بالای بازرسی، نفوذ مناسب پرتو در بار کامیون بدون اثرات باقی مانده در آن، توابع پیشرفته پردازش تصویر، نمایش بلادرنگ تصاویر خروجی با تفکیک پذیری بالا و نرم افزار با کاربری آسان از مزایای این سامانه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه «تجهیز گمرکات کشور به سامانه پیشرفته بازرسی کامیون موجب کاهش قاچاق کالا می گردد»، خاطر نشان کرد: سامانه بازرسی کامیون به گونه ای طراحی شده که می‌توان آن را ظرف چند روز و بنا به نیاز واکنی و به مکان دیگری منتقل نمود.

مدیر عامل صاایران همچنین گفت: در صورت بکارگیری این سامانه در گمرکات و مبادی ورودی و خروجی کشور علاوه بر کنترل دقیق از ورود کالاهای قاچاق و ممنوعه و خروج کالاهای فاقد مجوز جلوگیری بعمل می آید.

وی در پایان این اقدام را گام بلندی در ایجاد اشتغال و حمایت از تولید ملی ذکر کرد و افزود: خط تولید این سامانه علاوه بر صرفه جویی ارزی به میزان هر دستگاه ۲ میلیون یورو در صورت نصب در کلیه مبادی ورودی و خروجی کشور موجب اشتغال‌زایی بیش از ۱۰۰۰ نفر خواهد شد.

سرچشمه خبر: 
پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/490

افزودن دیدگاه جدید