روسها نیز وارد خط آهن شدند

شناسه خبر: 
170801718
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
امضای قرارداد مشارکت تولید واگن بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت ترنس مش هلدینگ روسیه به نشان می دهد ایران برای تا حدودی دلجویی از روسها، آنها را وارد عرصه ریلی کرده است.
روسها نیز وارد خط آهن شدند -  پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

این قرارداد بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت ترنس مش هلدینگ روسیه با حضور عباس عراقچی  معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه، محمدرضا نعمت زادهوزیر صنعت، معدن و تجارت، منصور معظمی مدیرعامل ایدرو، سفیر روسیه در ایران و هیاتی از شرکت ترنس مش هلدینگ روسیه در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت به امضا رسید.

بر این اساس شرکت مشترکی تأسیس خواهد شد که سهم سرمایه‌گذاری ۸۰ درصدی از طرف خارجی و ۲۰ درصدی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران می باشد که پس از تشکیل شرکت با فاینانس دو میلیارد یورو مدل و برنامه کسب و کار همکاری تهیه خواهد شد. علاوه بر این با خرید شرکت واگن پارس که نحوه‌ی همکاری با تولید کننده داخلی متناسب با پروژه‌ها و شرایط کاری تعریف شده است اقدام به تولید و تامین محصولات مورد نیاز کشور در حوزه‌های تعیین شده صنایع ریلی خواهد بود که به مرور زمان متناسب با پروژه‌های آتی حجم سرمایه‌ گذاری دو طرف افزایش می‌یابد.

موضوع قرارداد بطور کلی همکاری گسترش و نوسازی صنایع ایران با شرکت ترنس مش هلدینگ روسیه در راستای همکاری در حوزه تحقیق و توسعه، اخذ مجوز مطابقت طرح نهایی با مقررات و استاندارها (همولوگیتینگ)، ساخت، مونتاژ، تست، توزیع، تعمیرات و نگهداری، تولید، مهندسی، انتقال تکنولوژی و تامین انواع واگن‌های مختلف مترو و زیر مجموعه‌های مرتبط و قطعات، ارائه‌ی خدمات آموزش، فروش و خدمات پس از فروش، صادرات و همچنین حداکثر داخلی سازی (طبق برنامه‌های ابلاغی) در ایران توسط مشارکت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت ترنس مش هلدینگ روسیه خواهد بود.

تهیه کننده خبر: 
سام پرتوی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/718

افزودن دیدگاه جدید