رشد 3 درصدی حمل ریلی بار در کشور طی نیمه نخست امسال

شناسه خبر: 
16012743
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
عملکرد حمل و نقل ریلی بار داخلی امسال به 17.8 میلیون تن افزایش پیدا کرد که از رشد 3 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حکایت می‌کند.به نقل از وزارت راه و شهرسازی٬ عملکرد حمل و نقل ریلی بار داخلی در 6 ماهه نخست سال گذشته 17.2 میلیون تن بود که این عدد امسال به 17.8 میلیون تن افزایش پیدا کرد که رشد 3 درصدی را نشان می‌دهد.
حمل و نقل ریلی ایران - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

چنانچه مسافت طی‌شده نیز در آمار حمل بار کالاهای داخلی لحاظ شود آمار حمل بار داخلی در 6 ماهه ابتدایی سال گذشته 11.9 میلیارد تن کیلومتر بود و امسال به 12.3 میلیارد تن کیلومتر افزایش پیدا کرد که این آمار نیز رشد 3 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.
همچنین آمار ترانزیت ریلی در 6 ماهه ابتدای سال 94 رشد 103 درصدی نسبت به 6 ماه نخست سال 93 داشت که بیانگر توجه راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به بحث ترانزیت است. البته این عدد در حالی محقق شد که آمار مقایسهای ترانزیت جادهای در این مدت منفی بود.
مصرف سوخت قطار یک ششم کامیون‌های جدید و کمتر از یک دوازدهم کامیون های قدیمی است یعنی در شرایط عرضه سوخت با قیمت های جهانی، هزینه حمل بار با قطار بسیار کمتر از کامیون خواهد بود.
به گفته وی، در حال حاضر 200 فروند هواپیما در ناوگان هوایی ایران وجود دارد که نیمی از آن­ها غیر فعال است از سوی دیگر تا سال 1404 باید 400 فروند هواپیمای جدید خریداری شود. این در حالی است که سازمان هواپیمایی کشوری پیش‌بینی کرده سالیانه 50 هواپیما در سال‌های آینده خریداری و به ناوگان هوایی کشور اضافه کند.
لیزینگ (واسپاری) در صنعت هواپیمایی
این مقام مسوول در گروه مالی ملت، از لیزینگ به عنوان یکی از ابزارهای مالی و اعتباری در سراسر جهان نام برد که به رغم تنوع خدمات لیزینگ از ابتدای فعالیت آن در ایران تاکنون، این صنعت به دلیل چالش­ های پیش‌رو، نتوانسته توسعه یابد.
وی ادامه داد: شرکت­های هواپیمایی با توجه به قیمت بسیار بالای هواپیما و برای تأمین ناوگان هواپیمایی خود، نیاز فراوانی به منابع مالی جهت خرید هواپیما دارند. این نیاز برای شرکت­های هواپیمایی ایرانی، به جهت تحریم­ هایی که متوجه این صنعت شده است، بسیار بیشتر است لذا این مسئله بسیاری از خطوط هوایی را بر آن داشته است، تا از لیزینگ به عنوان یکی روش­های پیشرفته تأمین مالی، استفاده کنند.
قدمی با توجه به الگوهای تامین مالی خرید هواپیما، یاد آورشد: در تأمین مالی هواپیماهای تجاری، از روش های اجاره و وام استفاده می­ شود. در برخی منابع دیگر روش‌های تأمین مالی هواپیماهای تجاری مشتمل بر وام با وثیقه، لیزینگ مالی و لیزینگ عملیاتی را از عمده‌ترین روش‌های مرسوم در این حوزه نام می‌برند.
وی از جمله راه‌های دیگر در پرداخت پول خرید هواپیما مورد اشاره در متون مدیریت مالی را پول نقد، لیزینگ عملیاتی، فروش و اجاره مجدد، وام­های بانکی، اجاره­ های مالیاتی، حمایت از تولیدکننده و گواهی وثیقه تجهیزات پیشرفته ذکر کرد و گفت: یکی از موارد خاص اجاره عملیاتی اجاره مجدد است که در آن خطوط هوایی، هواپیمای خود را برای تأمین پول نقد به فروش می­رساند و سپس همان هواپیما را از خریدار و برای یک دوره بازپرداخت، اجاره مجدد می­کنند.
برنامه های تامین مالی صنعت هواپیمایی کشور
قدمی به تشریح برنامه های گروه مالی ملت جهت تامین مالی صنعت هواپیمایی کشور پرداخت و عنوان کرد: در راستای اهداف بانک ملت در تامین مالی پروژه­ ها و صنایع کشور و با توجه به شرایط پسا برجامی کشور در نظر دارد زمینه تامین مالی خرید هواپیماهای مورد نیاز شرکت‌های هواپیمایی کشور را از طریق الگوی لیزینگ محقق کند.
وی ادامه داد: در واقع این امر با توجه به برخورداری گروه مالی ملت از زنجیره ارزش افزوده شرکت واسپاری ملت و با همکاری و همراهی شرکت تامین سرمایه بانک ملت صورت خواهد گرفت.

سرچشمه خبر: 
پانا
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/43

افزودن دیدگاه جدید