تحویل چهار فروند هواپیما تا پایان سال میلادی 2017

شناسه خبر: 
170326456
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
پس از فرود هواپیما سوم ایرباس در فرودگاه مهرآباد ایران سه هواپیما از سری سفارش های خود از هواپیما سازی ایرباس را تحویل گرفت.
تحویل چهار فروند هواپیما تا پایان سال میلادی 2017 -پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

شرکت هواپیماسازی ایرباس در زمستان سال گذشته در چارچوب قرارداد خود با ایران ایر دو هواپیمای مسافرتی به ایران تحویل داد. این هواپیما سویم خرید ایران ایر پس از برجام است و جزء مدرنترین هواپیمایهای مسافربری جهان به شمار می رود به احتمال زیاد از سوی ایران ایر در پرواز های بین المللی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پیشتر مدیرعامل ایران ایر پیش از این اعلام کرده بود که هدف و امکانات موجود در این مدل هواپیماهای ایرباس ۳۳۰ امکان پرواز در مسیرهای طولانی به مقصد کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین آسیای جنوب شرقی را فراهم می کنند و باطبع این مسیرها دردر دستور کار ایران ایر قرار خواهد گرفت.

با رسیدن هواپیمای جدید جمع هواپیماهای تحویل شده به ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی به سه فروند می رسد و پیش بینی می‌شود طبق بندهای در نظر گرفته شده در این توافق دو جانبه چهار فروند هواپیما از خانواده ایر باس ۳۲۰ نیز در سال جاری میلادی به ایران تحویل شود.فرهاد پرورش در این راستا گفته است: طبق برنامه تنظیم شده با ایرباس قرار است تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی تعداد ۴ فروند ایرباس ۳۲۰ و همچنین تا پایان سال ۲۰۱۸ ، ۵ فروند هواپیمای ۳۲۱ دیگر نیز به ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شود.

او در ادامه افزوده است: تمامی توافقات لازم جهت پیش‌بینی مراحل آموزشی و پشتیبانی قطعات هواپیماها در قرارداد با شرکت‌های سازنده انجام شده است.

در کنار ایرباس ایران ایر قرارداد خود با شرکت هواپیماساز بوئینگ را نیز نهایی کرده که البته اجرای این قرار داد از اردیبهشت سال ۹۷ آغاز خواهد شد.

وزارت راه وشهرسارزی اعلام کرده ایران در چارچوب یک برنامه ده ساله نیاز به خرید ۵۰۰ هواپیمای جدید خواهد داشت که از این میان تاکنون ایران ایر قرارداد خرید ۱۰۰ فروند هواپیمای ایرباس و ۸۰ فروند هواپیمای بوئینگ را نهایی کرده و طبق پیش بینی ها در آینده‌ای نزدیک قریب ۲۰ فروند هواپیمای ATR نهایی خواهد شد.

مدیرعامل ایران ایر در مورد عملکرد هواپیماهای وارد شده به ناوگان ایران ایر گفته است: در برنامه نوروزی سال ۹۶ نیز گفت: هواپیمای نخست (۳۲۱) از زمانی که در برنامه پروازی کشور قرار گرفته است تا روز گذشته نزدیک به ۶۵۰ ساعت طی دو ماه و ۴ روز پرواز داشته و نزدیک به ۴۸ تا ۵۰ هزار مسافر را در این مدت جابه جا کرده است.

تهیه کننده خبر: 
بهاره سارمی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/456

افزودن دیدگاه جدید