تحویل نخستین هواپیمای ایرباس به شرکت هواپیمایی ایران ایر در فرانسه

شناسه خبر: 
170112288
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
به گزارش خبرگزاری رویترز، این هواپیما مدل آ-۳۲۱ است و برای نخستین بار پس از انقلاب بهمن سال ۵۷ است که یک فروند هواپیمای مسافربری نو ساخت شرکت ایرباس به ناوگان هوایی ایران افزوده می‌شود.

این هواپیمای ۱۹۰ نفره قرار است روز پنجشنبه با هدایت خلبانان ایران ایر، همراه با هیات ایرانی، فرودگاه تولوز فرانسه را به مقصد مهرآباد تهران ترک کند.

این هواپیما نخستین فروند از هواپیماهای ایرباس است که پیش قرارداد آن اواخر سال گذشته میلادی با سفر حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران به پاریس بین ایران ایر و ایرباس امضا شد.

ایران ایر در ماه دسامبر، قراردادی به ارزش ۲۰ میلیارد دلار با شرکت ایرباس منعقد کرد که بر اساس آن  قرار شد این شرکت یکصد فروند هواپیما از مدل‌های مختلف به ایران تحویل دهد.بر اساس این قرارداد، ایران برای نوسازی ناوگان هوایی فرسوده و کهنه شده خود ۴۶ فروند هواپیمای ایرباس اِی۳۲۰ برای پروازهای میان‌برد، ۳۸ فروند اِی۳۳۰ برای پروازهای دوربرد و ۱۶ فروند اِی۳۵۰، خریداری خواهد کرد.

فابیس برژیر، مدیرعامل ایرباس، در مراسم تحویل نخستین هواپیمای ایرباس به ایران ایر، تحویل این هواپیما را سرآغاز رسمی همکاری‌های ایران ایر و ایرباس خواند و ابراز امیدواری کردبا تحویل این هواپیماها توسعه اقتصادی ایران با سرعت بیشتری دنبال شود.

به گفته، فابس بریژر، قرارداد ایران ایر با ایرباس برای خرید این هواپیماها با مجوز خزانه‌داری آمریکا و قوانین بین‌المللی منعقد شده است.

مدیرعامل ایرباس بدون ذکر جزئیات از تلاش این شرکت برای تحویل شمار دیگری هواپیما تا پایان امسال خبر داد.

سرچشمه خبر: 
رویترز
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/288

افزودن دیدگاه جدید