تحولات پیش روی راه آهن ایران

شناسه خبر: 
170107278
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
وزارت راه و شهرسازی با پی بردن ارزش جغرافیایی ایران و در مسیر ترانزیت چهانی قرار گرفتن ایران؛ علاوه بر نوسازی ناوگان هوایی ایران ، بر آن شده است که ناوگان ریلی ایران را هم توسعه دهد.

به همین دلیل شرکت های بزرگ فعال در راه آهن و ساخت قطار، واگن و نرم افزارهای مدیریت حمل از کشورهای فرانسه ، آلمان، کره، چین و ژاپن تا کنون بیش از ده میلیارد دلار در صنعت ریلی ایران سرمایه گذاری کنند و در جدید‌ترین قرار داد هم ایران اعلام کرده برای نوسازی بخشی از ناوگان ریلی و خطوط راه آهن ایران قرار است با شرکت‌های ایتالیایی بیش از چهار میلیارد یورو سرمایه گذاری را انجام دهد.

ایران درصدد توسعه شبکه راه آهن خود به ۲۵ هزار کیلومتر از ۱۰ هزار کیلومتر فعلی است و هفت هزار و پانصد کیلومتر آن در دست ساخت است.بر پایه برنامه ریزی انجام شده راه آهن تهران- اصفهان و تهران- مشهد سریع السیر خواهد شد؛ که از این دو طرح، در حال حاضر نخستین قطار سریع السیر در مسیر تهران- قم- اصفهان به طول ۴۱۲ کیلومتر در حال اجراست و برنامه حرکت آن بر مبنای سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت در نظر گرفته شده است.

عباس نظری مدیر کل امور بین الملل راه آهن ایران از نهایی شدن مذاکرات ابتدایی با کشور ایتالیا برای سرمایه گذاری چهار میلیارد یورویی خبر داده است و گفته است : طبق برنامه ریزی های صورت گرفته این کشور سرمایه گذاری مستقیم خود را در دو خط سریع السیر ریلی قم به اراک و تهران به همدان انجام خواهد داد و همچنین در حوزه تامین ناوگان راه آهن سریع السیر نیز حضوری جدی خواهد داشت. در راه آهن سریع السیر پیشنهادهای سرمایه گذاری کشور چین را نیز داشته ایم که در خط تهران – قم – اصفهان اجرایی شده و در حوزه برقی سازی تهران – مشهد نیز گام های مهمی در این زمینه برداشته شده است.

از سوی دیگر شرکت های آلمانی از امضای تفاهم نامه هایی در زمینه سیگنالینگ قطار اصفهان ـ شیراز و همچنین کرمان ـ زاهدان خبر می دهند.آلمانی ها شش پروژه را در ایران به دست خواهند گرفت که از جمله آنها افزایش سرعت قطار تهران ـ تبریز و همچنین حمل و نقل حومه‌های تهران و تبریز را در ایران پیاده سازی کنند.

یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت راه آهن و شرکت تالس در زمینه محور پرسرعت تهران-‌قم-‌اصفهان، ایجاد چارچوب همکاری بین شرکت راه آهن و شرکت زیمنس در زمینه سیگنالینگ و همچنین یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت راه آهن و شرکت زیمنس در زمینه ارتقای سرعت محور قطار تهران ـ تبریز از مهمترین قراردادهای راه آهن در ایران با شرکت های آلمانی است.

در کنار شرکت‌های آلمانی و ایتالیایی شرکت‌های فرانسوی هم بخش دیگری از توسعه راه آهن ایران را بر عهده خواهند گرفت.عباس نظری مدیر کل امور بین الملل راه آهن ایران از اقبال جدی فرانسه نسبت به سرمایه گذاری در راه آهن ایران خبر داده و گفته است فرانسوی ها برای توسعه قطارهای حوزه حومه در ایران علاقه نشان داده اند.

دیگر کشور فعال آسیایی در راه آهن ایران چین است هم اکنون چین یکی از پیشتازان قطارهای پر سرعت در جهان است. عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ایران در این رابطه گفته است: ارزش یادداشت تفاهم با چین حدود دو میلیارد دلار برای ارتقای قطار تهران- مشهد است. با این قرارداد سرعت طراحی قطار به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت و سرعت عملیاتی آن به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت میرسد و سیستم کل آن نیز از دیزلی به برقی تغییر میکند.

در این میان یکی از بزرگترین قراردادهای بین ایران و کره جنوبی مربوط به راه آهن اصفهان -اهواز است . با اجرای این طرح فاصله ریلی بین دو استان خوزستان و اصفهان ۴۵۰ کیلومتر کاهش خواهد یافت. در کنار این قرار داد شرکت هیوندایی هم ۴۵۰ واگن جدید به راه آهن ایران خواهد فروخت.

ایران به غیر از توسعه خطوط داخلی در تدارک توسعه سه خط راه آهن بین المللی از طریق ایران است.

یکی از این خطوط ، خط آهنی است که چین را به اروپا متصل می کند و ایران در این طرح پل ارتباطی بین آسیا و اروپا خواهد شد.عباس نظری مدیر کل امور بین الملل راه آهن ایران با بیان اینکه برنامه ریزی های گسترده ای برای اتصال ریلی مستقیم به کشور چین انجام گرفته، گفته است : برای این اتصال باید کشورهایی چون افغانستان و تاجیکستان از یکسو و قزاقستان و ترکمنستان نیز از سوی دیگر گام های مثبتی را در این زمینه بردارند. برای رسیدن به چین از طریق افغانستان نیاز به حدود دو هزار کیلومتر ریلکشی وجود دارد تا بتوان از این مسیر جدید استفاده کرد. در این زمینه نیز مذاکرات ابتدایی و مسائل سیاسی مدنظر حل شده و طرفین در حال مذاکره بر سر فاینانس هستند تا امکان اجرایی شدن این طرح فراهم شود.

ایران به غیر از این خط در تدارک دو مسیر یکی از شمال به جنوب (برای اتصال روسیه به خلیج فارس) و دیگری خط جنوب شرقی به شمالی شرقی ایران است . این خط از طریق بندر چابهار هند را از راه آبی - ریلی به کشورهای آسیای مرکزی و افغانستان وصل خواهد کرد.

عباس نظری مدیر کل امور بین الملل راه آهن ایران همچنین درباره آخرین وضعیت اتصال ریلی ایران به آذربایجان در کریدور شمال به جنوبی می گوید : در کریدور شمال به جنوب ما یک حلقه مفقوده مهم داریم که آن حدفاصل رشت تا آستاراست. با رسیدن این مسیر می توان انتظار داشت توان ریلی ایران در این عرصه به شکلی جدی افزایش یابد. پس از آنکه پل ریلی آستارا به آستارا افتتاح شود با باراندازی که در این منطقه تعریف خواهد شد امکان افزایش سه میلیون تنی ظرفیت حمل بار در راه آهن به وجود خواهد آمد.مدیر کل امور بین الملل راه آهن با اشاره به دستور رییس جمهور آذربایجان برای تامین ۵۰۰ میلیون دلار منابع اعتباری لازم برای تکمیل مسیر رشت به آستارا، گفته است : با رسیدن این منابع که حدودی نیمی از هزینه ساخت این پروژه بزرگ را تامین میکند، می توان انتظار داشت شرایط در راه آهن شمال غربی ایران بهبود جدی پیدا کند.

تهیه کننده خبر: 
مانی رستگار
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/278

افزودن دیدگاه جدید