انجام بیش از ۲۵هزار پرواز در کل فرودگاه‌های کشور

شناسه خبر: 
170404475
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
نوروز فرای نو شدن سال و انگیزش درونی که در بین ایرانیان دارد، برای صنایع گوناگون که ارتباط تنگاتنگی با مسافرت دارند، نقش بسزایی دارد. در صورت برنامه ریزی درست در این واقعه بزرگ بین ایرانیان، دست اندرکاران شاغل در این صنعت سود بسیار بالایی را نصیب خود می نمایند.
انجام بیش از ۲۵هزار پرواز در کل فرودگاه‌های کشور - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در ارائه آماری اعلان کرده است که حدود ۷۰ درصد پروازهای امسال از سه فرودگاه کشور که عبارتند از فرودگام امام ، مهرآباد و مشهد انجام شده است و گفته اند: از ۲۵ اسفندماه ۹۵ تا ۱۲ فروردین ماه سال جدید ۲۵هزار و ۵۴۹ پرواز در کل فرودگاه‌های کشور انجام شده است.

حسین اسفندیاری گفت: بر اساس آمار کلی میزان پروازها رشدی ۱۴ درصدی را داشته است.

بر پایه آمار ارائه شده فرودگاه مهرآباد ۶ هزار و ۸۵۲ پرواز انجام و ۸۳۰ هزار و ۴۲۳ مسافر اعزام و پذیرش شده‌اند، که رشدی ۱۵ درصدی داشته است و در فرودگاه مشهد نیز حدود ۳ هزار و ۶۲۶ پرواز انجام شده است که نشان دهنده رشد ۱۷ درصدی پروازهاست.

‌این آمار در مورد فرودگاه امام می گوید این فرودگاه با انجام ۳ هزار و ۹۱۳ پرواز شاهد رشد ۱۴ درصدی در آمار پروازی این فرودگاه  است و سه فرودگاه مذکورحدود ۷۰ درصد کل پروازهای نوروزی را به خود اختصاص داده اند. شایان ذکر است که مجموع پروازهای سال ۹۵ در مجموع ۲۲ هزار و ۴۱۱ پرواز بوده که در مقایسه با آمار بیش از ۲۵ هزار پروازی امسال رشدی ۱۴ درصدی را داشته اند.

تهیه کننده خبر: 
بهروز پیررسا
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/475

افزودن دیدگاه جدید