بالگردهای ایرباس در ناوگان هوایی ایران

شناسه خبر: 
1805281159
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
شرکت ایرباس هلیکوپتر در سال ۱۹۹۲ با ادغام شرکت‌های آئروسپاسیال و شرکت آلمانی دایملر-بنز، تحت نام یوروکوپتر تشکیل شد و در سال ۲۰۱۴ نام آن به ایرباس هلیکوپتر تغییر کرد.
بالگردهای ایرباس در ناوگان هوایی ایران - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

ایران به دلیل وضعیت و تنوع جغرافیایی به یک ناوگان گسترده از انواع هلیکوپتر برای عملیات گوناگون نیاز دارد. نیازی که برای ناوگان ترابری ایران بیش از ۴۰۰ هلیکوپتر جدید ارزیابی می‌شود.​ شش بالگرد ایرباس از نوع آمبولانس هوایی وارد ناوگان اورژانس ایران شده است. این بالگردها می‌‌توانند زمان عملیات نجات را از دو ساعت به حدود نیم ساعت در شهر‌های شلوغ ایران کاهش دهند.
این بالگردها دارای آی سی یو هوایی با ظرفیت ۸ نفر به همراه خلبان است و برای امداد رسانی به آسیب دیدگان جاده‌‌ای و برون شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول ظرفیت سه بیمار را در یک زمان دارد. حسن قاضی‌زاده‌هاشمی وزیر بهداشت ایران در مراسم آغاز به کار این شش فروند هلیکوپتر در اورژانس ایران گفته است در حال حاضر ما نیازمند ۸۰ بالگرد هستیم که با راه‌اندازی این شش فروند بالگرد‌ تعداد هلی‌کوپتر‌های اورژانس کشور به عدد ۴۶ رسیده است، نیازمند همین تعداد بالگرد برای اورژانس هوایی کشور هستیم تا از نظر کمی به شرایط مطلوبی برسیم.
آمار ارائه شده  فعالیت ۴۶ فروند بالگرد در زمینه درمانی و امدادی از سوی وزیر بهداشت ایران در حالی است که به غیر از شش فروند بالگرد ایرباس، بیشتر بالگردهای ایران یا از نوع قدیمی بل با عمر بسیار بالا است یا بالگردهای میل ۱۷و میل هشت روسی که وظیفه نجات را بر عهده دارند. به دلیل قدیمی بودن بیشتر بالگردهای نجات در ایران، چندین بار این بالگردها در زمان عملیات نجات دچار حادثه و سرنگون شده‌اند.بالگردهای تازه از نوع بی کی ۱۱۷ سی یک هستند که ‌در اصل توسعه‌یافته یکی از هیلکوپترهای کاوازاکی ژاپن است که پس از خرید این شرکت توسط ایرباس در قالب مدل‌های یوروکوپتر ئی‌سی۱۴۵ تولید می‌‌شوند.
این بالگرد از یک موتور توربو شفت با قدرت ۷۰۰ اسب بخار استفاده می‌کند. این موتور در بسیاری از بالگردهای پیشرفته امروزی استفاده می‌‌شود به عنوان مثال سیکورسکی اس-۷۶ و اگوستا AW۱۰۹ هم از این موتور استفاده می‌‌کنند. این موتور توسط کارخانه موتورسازی سفران فرانسه که از قوی ترین سازنده‌های موتور هواپیما در جهان است ساخته می‌‌شود.

تهیه کننده خبر: 
سام پرتوی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1159

افزودن دیدگاه جدید