ایران چشم انتظار تصمیم ایرباس

شناسه خبر: 
1805111134
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
اصغر فحریه کاشان، مشاور وزیر راه و شهرسازی ایران در امور بین‌الملل را بازتاب داده که گفته است ایرباس تا چند روز آینده تصمیم خود را اعلام می‌کند.
ایران چشم انتظار تصمیم ایرباس - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

ایران منتظر پاسخ شرکت هواپیماسازی ایرباس در روزهای پیش رو است تا سرنوشت یکصد فروند هواپیمایی را که به این شرکت سفارش داده بود مشخص کند، امری که به نظر می‌رسد با اعلام تصمیم دولت آمریکا برای خروج از برجام و بازگشت تحریم‌ها علیه ایران به مخاطره افتاده باشد.
شرکت ایران‌ایر در مجموع ۲۰۰ هواپیمای مسافربری سفارش داده که ۱۰۰ فروند آن قرار بوده از ایرباس تأمین شود، ۸۰ فروند از بویینگ و ۲۰ فروند هم ای‌تی‌آر. اجرای همه این قراردادها نیز وابسته به مجوزهای آمریکاست چرا که بسیاری از قطعات مورد استفاده این شرکت‌ها محصول آمریکاست.خبرگزاری رویترز می‌نویسد، تصمیم واشینگتن برای از سر گرفتن تحریم‌ها علیه ایران که به طور بالقوه قراردادهای ایران با شرکت‌های هواپیماسازی غربی را تهدید می‌کند بیش از همه این شرکت‌ها می‌تواند به ایرباس زیان وارد کند.
آقای فخریه کاشان همچنین عنوان کرده است: فعلاً زود است که درباره تصمیم اروپایی‌ها قضاوت کنیم. باید منتظر بود تا دید شرکت‌های هواپیمایی چه موضعی خواهند گرفت و متناسب با این موضع اروپایی‌ها، ما هم تصمیمات خود را اتخاذ خواهیم کرد.
او افزوده است:  همچنین عنوان کرده که ایران تا حالا هیچ پولی پیشاپیش به شرکت‌های هواپیماسازی ایرباس یا بوئینگ نداده است و در صورت توقف قراردادها ضرر و زیانی نمی‌بیند.

برگردان: 
سینا تبریزی
سرچشمه خبر: 
رویترز
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1134

افزودن دیدگاه جدید