اولین بندرخشک تعاونی ایران در آستانه‌ی آغاز فعالیت

شناسه خبر: 
170508549
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
مدیرعامل بندرخشک پیشگامان از رو به اتمام بودن فاز نخست اولین بندرخشک تعاونی ایران در یزد خبر داد و ابراز امیدواری کرد که بعد از مقدمات اداری، این بندر تجاری، حالت اجرایی به خود بگیرد.
 اولین بندرخشک تعاونی ایران در آستانه‌ی آغاز فعالیت- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

غلامرضا رضایی با اشاره به آخرین وضعیت ساخت این بندرخشک از سوی گروه تعاونی پیشگامان کویر یزد، گفت: خوشبختانه بخش‌های مختلف بندرخشک، پیشرفت فیزیکی قابل ملاحظه ای داشته است به طوری که مراحل ساخت بزرگترین سردخانه دو مداره منطقه به پایان رسیده و هم‌اکنون مراحل تست قبل از بهره‌برداری را می‌گذارند .

وی افزود: همچنین منطقه ترمینال ریلی و ترمینال چند منظوره و سکوهای خدمات بار ریلی نیز تا 93 درصد پیشرفت کار داشته و بخشی از قسمت‌های آن تکمیل شده است که این قسمت هم‌اکنون نیز قابلیت فعالیت عملیاتی و خدماتی دارد .

رضایی تاکید کرد: علاوه بر بخش‌های مختلف طرح، خدمات زیرساختی بندرخشک همچون گازرسانی به بخش‌های مختلف، آبرسانی و خدمات فیبرنوری نیز در دست اقدام است که برخی از آنها، تکمیل شده و برخی دیگر مراحل نهایی یا بهره‌برداری آزمایشی را می‌گذارند .

مدیرعامل بندرخشک پیشگامان به دسترسی جاده‌ای داخل سایت 700 هکتاری بندرخشک نیز اشاره کرد و گفت: برای دسترسی بهتر مسیرهای شمالی و شرقی سایت و همچنین تقاطع خط ریلی با جاده، یک تقاطع غیرهمسطح در نظر گرفته شده بود که خوشبختانه این طرح نیز تکمیل شده است.

وی در ادامه این موضوع عنوان کرد: این تقاطع غیر همسطح که شامل یک پل برای عبور خودروهای سنگین و همچنین عرشه برای عبور قطار در نظر گرفته شده، دارای دو دهنه 5.5 متری است که تمام بودجه لازم برای ساخت آن از سوی گروه پیشگامان پرداخت شده است .

مدیرعامل بندرخشک پیشگامان در پایان نیز اظهار کرد: خوشبختانه طبق وعده‌های داده شده، فاز یک بندرخشک پیشگامان در آستانه اتمام است که بعد از مقدمات اداری، حالت اجرایی به خود خواهد گرفت.

سرچشمه خبر: 
ایسنا
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/549

افزودن دیدگاه جدید