امضای قرارداد اپراتوری 5 ساله بندر رجایی

شناسه خبر: 
171219993
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از نهایی شدن قرارداد اپراتوری پنج ساله بندر شهید رجایی با حضور دو شرکت ایرانی به همراه مشارکت طرف خارجی خبر داد.
امضای قرارداد اپراتوری 5 ساله بندر رجایی - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

محمد راستاد در جریان مراسم هفته حمل‌ونقل سازمان بنادر اعلام کرد: خوشبختانه پس از طی شدن مقدمات لازم شرایط برای نهایی شدن این قرارداد به وجود آمد تا دو شرکت سینا و بتا که تاکنون در قالب قراردادهای یک ساله اپراتوری این بندر را در اختیار داشتند بتوانند در چارچوب یک برنامه پنج ساله کار خود را ادامه دهند.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های مهم سازمان بنادر تصریح کرد: خوشبختانه ما با مشارکت بخش خصوصی به توافق‌های قابل توجهی دست یافته‌ایم که مزایده پایانه کانتینری بندر امام خمینی، پایانه مواد معدنی بندر شهید رجایی، امضای چند تفاهمنامه گردشگری دریایی و احیا و بهسازی شهرهای بندری بخشی از آن است.

معاون وزیر راه با اشاره به برنامه‌ریزی برای ایجاد اصلاحات ساختاری در این سازمان اظهار کرد: ما با تشکیل یک اداره کل حمل‌ونقل چندوجهی و لجستیکی تلاش می‌کنیم سهم بنادر ایران از تجارت داخلی و بین‌المللی را افزایش دهیم.در جریان مراسم امشب 13 تفاهمنامه همکاری میان سازمان بنادر و بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی به امضاء رسید.

این تفاهمنامه‌ها که ارزش 10 هزار میلیارد تومانی دارند میان وزارت راه، بنیاد مستضعفان، صندوق ضمانت صادرات و شرکت عمران و بهسازی شهرهای جدید بسته می‌شود.این طرح‌ها در بنادر رجایی، امام خمینی، بوشهر، چابهار، خرمشهر، امیرآباد، انزلی و نوشهر به امضا در خواهند آمد.

سرچشمه خبر: 
ایسنا
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/993

افزودن دیدگاه جدید