امروز ایران در تمامی بنادر بزرگ دنیا حضور دارد

شناسه خبر: 
161118202
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت: خوشبختانه این فرصت به وجود آمد که ناوگان دریایی جمهوری اسلامی ایران شامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و نفت‌کش به بنادری دسترسی پیدا کنند که سال‌ها به دلیل تحریم‌های ظالمانه‌ای حق از آن‌ها گرفته‌شده بود اما امروز این امکان وجود دارد که تقریباً در تمامی بنادر بزرگ دنیا حضورداشته باشیم.

محمد سعید نژاد، امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، بابیان اینکه استان هرمزگان و به‌ویژه بندر شهید رجایی دروازه طلایی اقتصاد در ایران است، افزود: موقعیت خلیج‌فارس و دریای عمان و میزان موجودی نفت در این منطقه باعث شده که این منطقه اهمیت استراتژیکی در جهان داشته باشد.

وی با بیان اینکه حدود 60 درصد تانکرهای نفتی جهان و بیش از 50هزار شناور بزرگ سالانه از تنگه هرمز عبور می‌کند، تصریح کرد: این موضوع نقش و اهمیت استراتژیک و اقتصادی و به تبع آن امنیتی بالایی به این حوزه داده است.

سعید نژاد خاطرنشان کرد: 10 کشور حاضر در منطقه آسیای میانه در وضعیتی قرار دارند که امکان دسترسی به آب‌های آزاد را و اقتصاد جهانی را جز عبور از تنگه هرمز ندارند و اگر بنا باشد از مسیرهای دیگری بروند باید با هزینه سنگین و با زمان طولانی این مسیر را طی کنند. بنابراین جمعیتی در حدود 400 میلیون نفر شامل ایران و کشورهای  گفته‌شده را در برمی‌گیرد که می‌توانند از این مزیت و این امکان بهره‌مند شوند و با توجه به سیاست‌های کلان و دائمی جمهوری اسلامی ایران این فرصت‌ها در اختیار همه‌کسانی که خواستار استفاده از این امکانات هستند، قرار می‌گیرد.

سعید نژاد بابیان اینکه در سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی حداقل 2 بند مهم و اساسی ازجمله بند 8 و 11 به موضوع تسهیل در صادرات و توسعه ترانزیت مربوط می‌شود، اضافه کرد: این موضوع به اهمیت جایگاه جمهوری اسلامی ایران و اهمیت این منطقه بیش‌از پیش اضافه می‌کند و این اهمیت به این خاطر است که این مزیت‌ها را می‌تواند تبدیل به یک واقعیت اجمالی و اقدام و عمل کند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران بابیان اینکه استراتژی مشخص، برنامه‌ریزی معین جهت انجام طرح‌های توسعه‌ای در حوزه‌های نیروهای انسانی و تأمین تجهیزات و امکانات و زیربناهای موردنیاز امری مهم و ضروری است، خاطرنشان کرد: در دوره‌ای سرمایه‌گذاری‌ها در بندر شهید رجایی رو به افزایش بود و جریان بار و حمل کالا به این منطقه اقتصادی سرازیر بود اما متأسفانه به دلیل وجود تحریم‌های ظالمانه‌ای که بر کشور حاصل شد این جریان متوقف و در یک دوره به‌سوی حالت نزولی پیش رفت.

وی بابیان اینکه در سال 90 مجموعه عملیات کانتینری در بندرشهیدرجایی  3.2 میلیون TEU بوده که در سال‌های پس‌ازآن به زیر 2میلیون رسیده است اما امسال خوشبختانه به این میزان اضافه خواهد شد، افزود: با توجه به هدایت‌های مقام معظم رهبری و اقداماتی که در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاد که در رأس آن تحقق توافق هسته‌ای بود، بار دیگر فرصت‌های بزرگی نصیب حوزه دریا شد تا آن‌ها را اجرایی و تبدیل به عمل کنیم.

سعید نژاد با اشاره به اینکه درواقع بعدازاین که برجام شکل گرفت، تصریح کرد: وقتی به آمارها و ارقاممان در حوزه دریا مراجعه می‌کنیم کاملاً آثار افزایش سرمایه‌گذاری‌ها و فرصت‌های به وجود آمده مشهود است.

این مقام مسئول بابیان اینکه در گزارش‌هایی که از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی و مجلس شورای اسلامی تهیه شد بر امر افزایش فعالیت‌های توسعه‌ای و رشد چشمگیر اقدامات در حوزه بنادر و دریانوردی تأکید شد، اضافه کرد: بازگشت خطوط بزرگ کشتیرانی امری مهم بود تا جایی که با استقبال بسیار زیادی در حوزه سرمایه‌گذاری توسط بزرگ‌ترین شرکت‌های خطوط کشتیرانی و پورت اپراتور دنیا برای سرمایه‌گذاری در بندر شهید رجایی مواجه شدیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران ادامه داد: خوشبختانه این فرصت به وجود آمد که ناوگان دریایی جمهوری اسلامی ایران شامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، نفت‌کش به بنادری دسترسی پیدا کنند که سال‌ها به دلیل تحریم‌های ظالمانه‌ای حق از آن‌ها گرفته‌شده بود اما امروز این امکان وجود دارد که تقریباً در تمامی بنادر بزرگ دنیا حضورداشته باشیم.

سعید نژاد با اشاره به اینکه بندر شهید رجایی بین 50 تا 60 درصد حمل‌ونقل بین‌المللی کشور دریایی کشور و 60 درصد از عملیات تجارت بین‌الملل ایران را به عهده دارد، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری‌ها و اقداماتی که در این حوزه انجام‌گرفته باعث شد که امروز بندر شهید رجایی به یک ظرفیت قابل‌توجه در منطقه تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل این مزیت‌ها پیشنهادهایی مربوط به سرمایه گزاری در بندر شهید رجایی به‌طورجدی مطرح است. در سازمان بنادر و دریانوردی کشور حدود دو سال است که مطالعات مختلفی در این خصوص انجام‌ شده است.

سعید نژاد با اشاره به اینکه نخستین جلسه تودیعی است که شرکت کردم، خاطرنشان کرد: همواره معاونین خود را به این جلسات می‌فرستادم اما به دلیل عملکرد مناسب و تقدیر از ایدنی خود شخصاً در این مراسم حضور یافتم و یکی از اقدامات بزرگم این بود که بازنشستگی وی را سه سال به عقب انداختم و از ایدنی قول همکاری پس از بازنشستگی گرفته‌ام.

این مقام مسئول از وسواس خود در جایگزینی ایدنی خبر داد و اضافه کرد: مدیرعامل باید حتماً در بندرعباس مستقر باشد که مدیرعامل جدید این شرایط را داراست.

سرچشمه خبر: 
ایسنا
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/202

افزودن دیدگاه جدید