امبرائر و میتسوبیشی هواپیماهای اصلی میان برد ایران

شناسه خبر: 
160927148
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
شرکت میتسوبیشی ژاپن و هواپیما سازی امبرائر برزیل سفارش هایی را برای تأمین هواپیماهای میان برد ایران، دریافت کردند. میتسوبیشی با ۸۰ فروند و امبرائر با۵۰ فروند،هواپیما پس از ایرباس و بوبینگ که بیش از ۱۰۰ هواپیما از طرف ایران سفارش گرفته اند، از هواپیماهای اصلی ایران خواهند شد.
میتسوبیشی ام آر جی ۹۰

اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت است: "هواپیمای امبرائر به تازگی دو پرواز آزمایشی بر فراز دریای خزر و همچنین بر فراز دماوند داشته است. تیم امبرائر سه روز در تهران بودند و با همه خطوط هوایی ایران مذاکره داشتند. این تیم یک روز آموزشی را به پرواز و نکات فنی و یک روز را هم به بحث‌هایی که مربوط به فاینانس و شرایط مالی ایران می‌شود، اختصاص دادند. ما در صنعت هوایی نمی‌خواهیم همه تخم‌مرغ‌هایمان را در یک سبد بگذاریم و قصد داریم منابع تامینی نیازهایمان را توزیع کنیم."

معاون وزیر راه ایران همینطور، خبر داده است که مذاکره با دو شرکت میتسوبیشی و امبرائر برای خرید هواپیما در حال انجام است.

از سوی دیگر خبرگزاری‌های بین المللی نیز از احتمال خرید ۸۰ فروند هواپیما از میتسوبیشی و ۵۰ فروند هواپیما از امبرائر از سوی ایران خبر می دهند.

پایگاه خبری نیکی ژاپن از مذاکره شرکتهای هوایی آسمان و ایران ایر برای خرید ۸۰ فروند جت‌های میان برد با ظرفیت ۸۰ تا ۱۰۰صندلی از‌ شرکت میتسوبیشی ژاپن خبر داده است.

هواپیمای جت ‌ام آر جی ژاپن، از پیشرفته‌ترین گزینه‌های حال حاضر جهان در کلاس هواپیماهای مسافربری زیر ۱۰۰ نفره و میان برد است و بسیار مناسب برای جایگزینی با هواپیماهای میان برد کنونی در ایران می باشد. این جت مسافربری در دو سری‌ام آر جی ۷۰ و‌ام آر جی ۹۰ تولید خواهد شد.

ام آر جی ۹۰ ظرفیت ۹۰ سرنشین و‌ام آر جی ۷۰ ظرفیت ۷۰ سرنشین را دارد. طول مسافت قابل طی کردن مدل ۹۰ نفره ۳۷۰۰ کیلومتر و طول مسافت قابل طی کردن مدل ۷۰ نفره سه هزار کیلومتراست و سرعت هر دو مدل ۷۸ صدم ماخ است. بدین سان این هواپیما علاوه بر پوشش شهر‌های مهم داخلی ایران می‌توانند کشور‌های همسایه ایران همانند امارات، ترکیه و عراق را که بیشترین بار مسافری برای ایرلاین‌های ایرانیرا داشته و خواهند داشت دارد پوشش دهند.

برای سبک شدن وزن هواپیما در بسیاری از قطعات مانند بال‌ها از فیبر کربن استفاده شده که علاوه بر سبک شدن که نقش زیادی در کاهش مصرف سوخت دارد، سبب انعطاف پذیری و افزایش قدرت مانور هواپیما هم شده است. اما نکته مهم در این هواپیماها این است که موتور این هواپیماها توسط شرکت پرت‌ اند‌ ویتنی آمریکا تولید می‌شود. این شرکت یکی از قوی‌ترین سازندگان موتورهای توربو فن دنیاست. موتوری هم که بر روی این هواپیما نصب شده یکی از موتور‌های مشترکی است که شرکت‌ امبرائر برزیل نیز از آن استفاده می‌کند.

موتور مذکور بر روی هواپیماهای سری سی بمباردیر کانادا، سری‌ای ۲ امبرائر برزیل و ایرباس ۳۲۱ استفاده می‌شود. این موتور یکی از پیشرفته‌ترین و کم مصرف‌ترین موتورهای توربو فن حال حاضردر جهان محسوب می‌شود.

صنعت هوایی ایران بیش از همه به هواپیماهایی با ظرفیت سرنشین هفتاد تا ۱۴۰ نفر نیاز دارد که این نیاز سالهاست که توسط سه هواپیمای فوکر ۱۰۰، بی‌ای‌ئی ۱۴۶ و مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۸۰ تأمین شده است. اما هر کدام از این هواپیما‌ها سال هاست از رده خارج شده‌اند، و کارخانه سازنده هر سه هواپیما هم ورشکست شده و با ادغام در شرکت‌های دیگر اکنون وجود خارجی ندارد.فوکر ۱۰۰ که هواپیمای اصلی شرکت ایران ایر و آسمان در پروزا‌های داخلی است می بایست ای خود را به دو جت مسافربری ‌میتسوبیشی و امبرائر بدهد.

در همین راستا شرکت‌های خصوصی هوایی ایران نیز به دنبال خرید هواپیما از امبرائر هستند. عبدالرضا موسوی رئیس هیئت مدیره هواپیمایی زاگرس گفته است:" با مدیر فروش امبرائر جلسه داشتیم تا ببینیم چه هواپیماهایی را می‌توانند به ما بدهند".

رویترز گزارش داده است که ایران علاقمند است ۵۰ فروند هواپیما از شرکت هواپیماسازی برزیلی امبرائر خریداری کند. در زمینه ساخت هواپیما، امبرائر در برزیل پس از بوئینگ و ایرباس در زمینه تولید هواپیماهای غیر پهن پیکر قرار دارد.

امبرائر پیش از این تایید کرده بود ایران علاقمند است از این شرکت هواپیما خریداری کند و مدلهای مورد علاقه‌اش در هواپیما کلاس‌ای است زیرا هزینه تعمیر و نگهداری پایینی دارند.

مدل ای یک و ای دو هم کلاس هستند، ولی مدل‌های ای دو مدرن‌تر محسوب می‌شوند و دارای موتور‌ها و سیستم‌های پروازی مدرن تری هستند و با توجه به طراحی بهترشان مصرف سوخت کمتری هم دارند. مدل‌ای دو از نظر مصرف سوخت، ایمنی و مشخصات پروازی بسیار نزدیک به هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس، پیشرفته‌ترین هواپیمای میان برد بوئینگ است.

در صورت خرید ۱۳۰ فروند هواپیمای منطقه‌ای از میتسوبیشی و امبرائر و با توجه به سفارش ۶۹ فروند هواپیمای بویینگ ۷۳۷ و ۴۵ فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۰ برای اولین بار ، ایران دارای ناوگان بزرگی از هواپیماهای منطقه‌ای می شود که در صورت مدیریت درست می تواند سبب آسان ، ایمن و همه گیر تر شدن پرواز های کوتاه و میان برد در ایران و به آرامی در خاورمیانه شود.

تهیه کننده خبر: 
بهروز افخم
سرچشمه خبر: 
ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/148

افزودن دیدگاه جدید