استان یزد می‌تواند مرکز تقسیم کل ترانزیت باربری کشور قلمداد شود

شناسه خبر: 
170106277
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ظرفیت استان یزد در حوزه حمل و نقل ریلی گفت: شهرهای یزد، اردکان و میبد را می‌توان به‌عنوان مرکز تقسیم کل ترانزیت باربری کشور قلمداد کرد.

عباس آخوندی در حاشیه افتتاح ۴۵ کیلومتر از محور دوبانده اردکان- چوپانان، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این طرح جزیی از مسیر ۱۶۰ کیلومتری اردکان – چوپانان بوده که از مجموع ۷۲ کیلومتر محور  دوبانده و با عرض ۱۱ متر واقع شده در شهرستان اردکان می‌باشد که با اعتباری بالغ بر ششصد میلیارد ریال امروز افتتاح شد.

وزیر راه وشهرسازی اهداف اجرای این طرح را برقراری ارتباط میانبر در حدفاصل محورهای راه یزد و استانهای جنوبی عنوان کرد و ادامه داد: با اتصال مسیر مراکز استان‌های شمالی کشور، کاهش قابل ملاحظه طول مسیر راه به میزان حدود ۳۰۰ کیلومتر در حد فاصل شهرهای یزد و استان‌های شمالی و اتصال مراکز صنعتی، معدنی، کشاورزی و جمعیتی منطقه طرح به شبکه سراسری راه انجام خواهد شد که شهرهای یزد، اردکان و میبد را می توان به‌عنوان مرکز تقسیم کل ترانزیت باربری کشور قلمداد کرد.

آخوندی گفت: همزمان با افتتاح طرح بزرگراه اردکان - چوپانان، ۴۴ کیلومتر از محور تفت - ابرکوه سورمق که یزد را به سمت اقلید وصل می کند و بعنوان مسیر مهم جنوب غرب ایران به شمال شرق به شمار می رود را به هم متصل می کند، به بهره‌برداری رسید که برای افتتاح این ۲ طرح در مجموع یکهزار و سیصد میلیارد ریال اعتبار از سوی وزارت راه و شهرسازی هزینه شده است.

صرفه جویی در مصرف سوخت و  انرژی، توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل شبکه راه در محدوده حوزه نفوذ طرح، کاهش آمار سوانح و تصادفات جاده‌ای در ابعاد منطقه‌ای و ملی از دیگر اهداف این طرح است.

سرچشمه خبر: 
ایسنا
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/277

افزودن دیدگاه جدید