ادعای ساخت هواپیماهای تجاری در ایران از واقعیت تا توهم

شناسه خبر: 
1807031198
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
بر پایه تحریم های برگشت شده آمریکا،دیگر شرکت‌هایی که حداقل ۱۰ درصد قطعات آمریکایی در محصولاتشان داشته باشند، هواپیما به ایران تحویل نخواهند داد. البته احتمالاً اگر این شرکت‌ها بتوانند این قطعات را با نمونه‌های غیرآمریکایی جایگزین کنند، باز هم خطر جریمه آمریکا سبب می‌شود به ایران هواپیما نفروشند.
ادعای ساخت هواپیماهای تجاری در ایران از واقعیت تا توهم - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

شرکت‌های ایرانی تا کنون با شرکت‌هایی مانند بوئینگ، ایرباس و ای تی آر بیش از ۴۰ میلیارد دلار قرار داد و تفاهم‌نامه امضا کرده بودند و پیش‌بینی می‌شد اگر این تحریم‌ها باز نمی‌گشت، این رقم به بیش از ۵۰ میلیارد دلار برسد. تنها شرکت‌های چینی یا روس مانند سوخو باشند که حاضر شوند با جایگزین کردن قطعات غیرآمریکایی در هواپیماهای خود به دلیل بازار میلیاردی به سمت فروش هواپیما به ایران حرکت کنند. در این شرایط دوباره تنها راه شرکت‌های ایرانی خرید هواپیماهای دست دوم است.
با توجه به این شرایط و تقریبن منتفی شدن خرید هواپیمای نو، منوچهر منطقی، دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی، گفته است: می‌توانیم هواپیمای ساخت داخل داشته باشیم. به طور خلاصه در صنعت هوایی از لحاظ فناوری‌ها در جایگاه خوبی قرار داریم و در رتبه دهم الی بیستم در بخش‌های مختلف قرار می‌گیریم. موفق به طراحی دو نوع بالگرد شدیم که در حال حاضر در مرحله اخذ گواهینامه‌های بین‌المللی است؛ بالگرد ۸ نفره در چندین نمایشگاه به نمایش در آمده و مشتریان خارجی خوبی برای آن پیدا شده است. کمتر از ۲۰ کشور در جهان هستند که توان ساخت بالگرد را دارند و ایران هم در زمره کشور‌هایی است که قابلیت ساخت بالگرد‌ها را دارد.
شایان ذکر است ادعای ساخت بالگرد در ایران در واقع کپی سازی یا بهینه شدن بالگردهای قدیمی می باشد. در ادامه این ادعای بسیار عجیب و به دور از منطق اقتصادی و علمی با توجه به بنیه علمی و اقتصادی ایران و زیر ساخت های لازم، آقای منطقی گفته اند:وئینگ و ایرباس هواپیماهای بالای ۲۰۰ نفره را می‌سازند و طیفی که ما در حال برنامه‌ریزی بر روی آن هستیم طیف خاص و ۱۵۰ نفره است و رقیبان ما در این حوزه بوئینگ و ایرباس نیستند بلکه شرکت‌های هواپیماسازی برزیل، کانادا، ژاپن وروسیه است.
در حالیکه ایران در پروژه ساخت هواپیمای ایران ۱۴۰ که در اصل مونتاژ آنتونوف ۱۴۰ بود هم دارای مشکل بود. آنتونوف ۱۴۰ یک هواپیما توربوپراپ ۵۰ نفره اوکراینی است که تکنولوژی آن به دهه ۹۰ میلادی باز می‌گردد.در مدل در دست ساخت ایران از این هواپیما نمونه‌ای از موتور تغییر شکل یافته هلیکوپتر میل ۱۷ روسی استفاده شده بود.
این مدل هواپیماها  بیشتراز نظر موتور دارای مشکل بودند. البته این هواپیما از نظر اقلیمی نیز با آب هوای ایران سازگاری نداشت و در درجه بالای هوای دچار مشکل می‌شد. پس از سقوط‌های پی در پی استفاده از این هواپیما ممنوع شود.

تهیه کننده خبر: 
سام پرتوی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1198

افزودن دیدگاه جدید