در ابتدای هفته آینده سومین ایرباس به ایران می آید

شناسه خبر: 
170318441
واحد اخبار داخلی تارنمای ایران چهار راه:
بنا بر گفته وزیر راه و شهرسازی با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی این وزارتخانه، روزهای ابتدایی نوروز، ایران منتظر دریافت سومین ایرباس می باشد.
در ابتدای هفته آینده سومین ایرباس به ایران می آید- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه

عباس آخوندی در مصاحبه ای به مناسبت سفرهای نوروزی این خبر را اعلان کرد وافزود برای بهبود شرایط ناوگان هوایی و استفاده از هواپیماهای جدید نیز جزیی از برنامه سفرهای نوروزی خواهد بود. وزیر راه ایران با با بیان این امر که برنامه ریزی شده است که در عرصه هوایی تا حدود سه میلیون و ۷۵۰ مسافر جابه‌جا شوند، گفت: این رقم در مقایسه با سال گذشته که سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را شامل می‌شد افزایشی در حدود ۵۰۰ هزار نفری را به وجود خواهد آورد.

همچنین برپایه  برآوردهای صورت گرفته وزارت راه در ناوگان عمومی حدود ۵۰ میلیون صندلی وجود دارد که در بخش‌های مختلف این عرصه فعالیت می‌کنند. در کنار آن وزارت راه و شهرسازی با فعال‌کردن حدود ۱۲ هزار راهدار در ایام نوروز فرآیند جابه‌جایی مسافران را مورد نظارت قرار داده و به منظور کنترل سرعت خودروها نیز حدود ۶۰۰ دوربین ثبت تخلفات در جاده‌های کشور فعال خواهند بود.

آخوندی درباره وضعیت عرصه ریلی نیز در سفرهای نوروزی،برآوردهایی ارائه نمودند از جمله حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار صندلی برای جابه‌جایی مسافران در نظر گرفته شده است. در عرصه دریایی نیز حدود ۹ میلیون ظرفیت برای جابه‌جایی مسافران در نظر گرفته شده و تمام تلاش‌ها صورت گرفته تا به نیازهای متقاضیان سفر در ایام نوروز پاسخ داده شود.

تهیه کننده خبر: 
سروش ناهید
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/441

افزودن دیدگاه جدید