CMA CGM هم از ایران رفت

شناسه خبر: 
1807081204
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
رودلف سَعاده، مدیرعامل شرکت سی‌ام‌ای سی‌جی‌ام (CMA CGM) در یک کنفرانس اقتصادی گفت: ما با توجه به تصمیم دولت ترامپ تصمیم گرفته‌ایم که خدمات خود برای ایران را متوقف کنیم.
CMA CGM هم از ایران رفت  - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

او در ادامه با اشاره به برخی از شرکت های کشتیرانی  چینی که کماکان بر سرویس دهی به ایران اصرار دارند گفت: رقبای چینی ما تردیدهایی در این زمینه دارند، شاید چون روابط آنها با ترامپ متفاوت از روابط ماست، اما ما این قوانین را اجرا می‌کنیم.
منظور از قوانین تصمیم دولت دونالد ترامپ مبنی بر ازسرگیری تحریم‌ها علیه تهران است که این شرکت فرانسوی اعلام کرد که در همین راستا همکاری خود با ایران را متوقف می‌کند.
CMA CGM فرانسوی در سال ۲۰۱۶ میلادی یک یادداشت تفاهم برای همکاری‌های مشترک با شرکت‌های ایرانی در زمینه حمل‌ونقل و استفاده از بنادر امضا کرده بود.مدیرعامل شرکت سی‌ام‌ای سی‌جی‌ام نیز عنوان کرده که این شرکت به خاطر حجم بزرگ فعالیت‌هایی که در آمریکا دارد، قرارداد خود با شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران را به حالت تعلیق درآورده است.
بنا بر ادعای این شرکت، 33 درصد از بازار دریایی حمل و نقل کانتینری آمریکا توسط این شرکت انجام می شود.ایالات متحد دارای ناوگان خصوصی با ملی بزرگی نیست و در شرکت های کشتیراین مختلف دنیا توسط سرمایه گذارانش سهام دارد.

برگردان: 
سینا تبریزی
سرچشمه خبر: 
رویترز
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1204

افزودن دیدگاه جدید