گسترش پروازهای شرکت هواپیمایی قطر در ایران

شناسه خبر: 
1811271309
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
شرکت هواپیمایی قطر می‌گوید که قصد دارد تا در سال آینده میلادی پروازهای تجاری خود به ایران را گسترش دهد.
گسترش پروازهای شرکت هواپمایی قطر در ایران- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

این شرکت می‌گوید که از چهارم فوریه (۱۵ بهمن ماه) خط هوایی مستقیم دوحه- اصفهان را افتتاح خواهد کرد. هواپیماهای این شرکت هفته‌ای دو بار در مسیر دوحه – اصفهان پرواز خواهند داشت.
این گزارش همچنین می‌افزاید که از اوایل ژانویه سال جاری شمار پروازها به فرودگاه‌های تهران و شیراز را افزایش خواهد داد.
قطر ایرلاینز هم اکنون هر هفته در روزهای دوشنبه و جمعه دو پرواز مستقیم به فرودگاه‌های تهران، شیراز و مشهد انجام می‌دهد.این شرکت اعلام کرده است که پروازهای مستقیم به مقصد شیراز در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه انجام خواهد شد و هفته‌ای دو پرواز بیشتر به سمت فرودگاه تهران افزوده می‌شود. در کل هفته‌ای ۲۰ پرواز از دوحه به چهار شهر ایران انجام خواهد شد.این گزارش در ادامه به سخنان اکبر الباکر، مدیرعامل شرکت هواپیمایی قطر، اشاره کرده که می‌گوید با توجه به بافت معماری قدیمی و بازارهای سنتی فوق‌العاده اصفهان، این شهر نیز به لیست مقاصد پرواز شرکت قطری اضافه شد.
طی ماه‌های گذشته برخی از شرکتهای هواپیمایی از جمله ایر فرانس فرانسه، آستانا قزاقستان، کی ال ام هلند و بریتیش ایرویز بریتانیا پروازهای‌شان به ایران را متوقف کردند.​از سوی دیگر، شرکت‌های هواپیمایی بزرگی چون لوفت‌هانزا آلمان و آلیتالیا ایتالیا همچنان پرواز به ایران را ادامه می‌دهند.
تحریم‌های ایالات متحده شامل شرکت‌هایی که به ایران پرواز انجام می‌دهند نمی‌شود و همه شرکت‌های یاد شده علت توقف پرواز به ایران را کمبود مسافر و عدم صرفه مالی عنوان کرده‌اند.
آقای الباکر مهرماه امسال گفته بود که خدمات شرکت هواپیمایی قطر به ایران علی‌رغم فشار اقتصادی و سیاسی که واشینگتن به تهران وارد می‌آورد، ادامه خواهد یافت.وی اظهار داشت: صنعت هواپیمایی تحریم نیست و هواپیمایی قطر همچنان در شهرهای ایران به کار خود ادامه خواهد داد.

تهیه کننده خبر: 
شاهین گیلاوند
سرچشمه خبر: 
تارنمای رسمی قطرایرویز
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1309

افزودن دیدگاه جدید