کشتیرانی کره برنده مزایده فروش دارایی های شرکت کشتیرانی هانجین

شناسه خبر: 
161115197
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
خط کشتیرانی کره، دومین خط حمل و نقل محموله های فله کشور کره جنوبی، در یک مزایده زیر نظر دادگاهی در کره جنوبی، موفق به خرید دارایی های شرکت ورشکسته هانجین گشت.

این شرکت که رقیب شرکت دریایی هیوندایی مرجنت می باشد، بعنوان ارائه دهنده پیشنهادی برتر از پیشنهاد کشتیرانی هیوندایی برگزیده شده است و به گقته سخنگوی دادگاه مرکزی سئول در تاریخ 21 نوامبر برای امضا اسناد می بایست حاضر شود.

فروش هانجین از آن نظر بسیارشروع فروپاشی بسیاری از شرکت های کشتیرانی بزرگ می باشد و این همه بخاطر رکود در بازار کانتینری و حمل و نقل کالاست. خرید هاینجین از سوی شرکت دریایی کره، بیانگر این است که این شرکت قصد دارد در عرصه حمل و نقل کانتینری، رقیبی برای دیگر شرکت کره ای به نام هیوندایی که رتبه نخست در این زمینه را دارد، بشود. شرکت کره ای در نظر دارد بطور خاص وارد شبکه حمل و نقل بین المللی تجارت کانتینری بین آسیا و آمریکا شود.

خط کشتیرانی کره که از مجموعه های پان اوشن بود که در میان خط های کشتیرانی بار فله کره جنوبی قصد توسعه پیدا کرد و پس از نجات از ورشکستگی سال 2013 شروع به توسعه یافت. این خط توسط گروه سمیرا میداس در همان سال 2013 خریداری گردید و از جمله دارایی های آن 29 فروند کشتی مخصوص حمل سنگ آهن، نفت خام و اتومبیل است.

شرایط مطلوبی که دادگاه کره جنوبی آن را مطرح کرده است،  عبارت است از اینکه خط کره، قصد خرید دارایی شرکت هانجین را دارد و تمامی کارکنان این شرکت را در جایگاه خودشان پذیرفته است. همچنین این شرکت علاقه مند است که 54 درصد از سهام یکی از ترمینال های بندر لانگ بیچ آمریکا را که شرکت هانجین خریداری کرده است کماکان برای خود نگه دارد.

هانچین از 31 اکتبر، برای پیشگیری از ورشکستی کشتی های تحت اجاره خود را به صاحبان آن بازگرداند. هفتمین شرکت حمل و نقل دریایی جهان به توصیه دادگاه، پس از بازگرداندن کشتی های تحت اجاره خود به صاحبانش، تعداد ناوگانش را به 14 عدد رساند که این برابر یک دهم توان گذشته این شرکت بوده است.

هانجین به دفاتر خود در اروپا دستور دادکه آنها می توانند 700 نفز ار پرسنل خود را تعدیل نمایند.

این شرکت 7 درصد از سهام بازار حمل و نقل آسیا و ایالات متحده را در دست داشته است. تجارت آن در شش ماهه نخست سال میلادی، 1 میلیون هشتاد و دو هزار کانتینر 20 فوت بوده است که این فقط 40 درصد از تجارت این شرکت در سال 2015 که برابر 4 میلیون و 62 هزار کانتینر بوده است، بوده است.

هیوندای مرچنت که با بحران مالی دست به گریبان است در پیامی اعلان کرده است که او در حال تلاش برای بهبود وضعیت مالی خود در کوتاه مدت و تقویت توان خود در سرویس دهی در دراز مدت است. این دو شرکت می بایست در این بازار سرشار از رکود به رقابتی تنگاتنگ بپردازند.

تهیه کننده خبر: 
کسرا قشقاوی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/197

افزودن دیدگاه جدید