کارمند بارفرآور الکترونیکی DHL درحمل و نقل مواد شیمیایی

شناسه خبر: 
171213981
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
مواد شیمیایی و حمل و نقل آن به دلیل تنوع در زمینه تولید و دامنه وسیع استفاده از آن همیشه سبب جذابیت خاصی برای شرکت های حمل و نقل بین المللی بوده است.
DHL دراندیشه توسعه کارمند بارفرآورالکترونیکی حمل و نقل مواد شیمیایی - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

هرچند حمل و نقل مواد شیمیایی بدون خطر نبوده و البته خطرات ناشی از برخورد مواد شیمیایی گوناگون با یکدیگر در هنگام حمل در داخل کانتینرها یا بر روی عرشه کشتی ها و بندرگاهها و حوادثی بس ناگوار از این دست نیز همیشه پیش روی است.

برپایه همین جذابیت شرکت DHL  به تازگی از کارشناسان تدارکات بسته بندی و ذخیره سازی مواد شیمیایی در کنفرانسی در انتورپ بلژیک دعوت به عمل آورده است که در این کنفرانس به بررسی رشد حمل و نقل مواد شیمیایی و نقش این مواد در زنجیره تأمین امروزی و نیازمندیهای تأمین کنندگان مواد شیمیایی در حین حمل و نقل بپردازند.

بر اساس گزارش های آماری از سال 2006 فروش در بخش مواد شیمیایی دو برابر شده است و تنها در سال 2016 مبلغ فروش این مواد به 6/4 تریلیون یورو در سرتاسر جهان، رسیده است. با این درصد رشد پیش بینی می شود این مبلغ تا سال 2035 به 6/5 تریلیون یور در جهان برسد و این انگیزش بررسی بیشتر این شاخه از تولیدات جهانی بخصوص در بحث جابجایی را بیشتر می کند.

مدیریت بخش حمل و نقل مواد شیمیایی DHL که الان 10 سال از فعالیت آن می گذرد، با برگزاری این کنفرانس نمایان کرده است که این شاخه از حمل و نقل برای این شرکت بسیار مهم است. شاخه ای خاص و با ظرفیت بالای کاری و البته با افزوده شدن فناوری های دیجیتالی و آماری، این صنعت نیز در حال تغییر و جهش به سمت بالا  می باشد که سبب انجام پروژه های زنجیره تأمین بر روی این شاخه از صنعت می گردد. DHL قصد دارد در این زمینه پیشتاز باشد.

بر اساس کنفرانس ها و پژوهش های پیشین DHL اقدام به ایجاد نوعی پلت فرم به نام DHL Resilience360  نموده است که دو کار عمده در این شاخه صنعت انجام می دهد.

  1. مدیریت ریسک در زمانی بسیار مناسب برای عدم توقف زنجیره تأمین مشتریان

در این مورد این پلت فرم تمامی خطرات و اختلالات پیش روی حمل و نقل مواد شیمیایی را پیش بینی می کند و به مشتری و تأمین کننده اخطار می دهد. این ابزار در زمانی که شما درخواست درصد ریسک را می کنید تمامی موارد را تحلیل می کند و نتیجه را اعلان می نماید. در واقع این ابزار تحلیل می کند که آیا کامیون؛ کشتی، قطار یا هواپیمای مورد نظر در طول مسیر دچار مشکل می شود یا خیر؟ تا شما بتوانید چاره اندیشی نمایید. این ابزار حتا تحولات اجتماعی، سیاسی، ریسک خطر جنگ و خطرات و بلایای طبیعی را نیز در نظر می گیرد و اگر شما قرارداد یکساله داشته باشید پیشتر آن ها را به شما گوشزد هم می نماید.

      2. انتخاب روش حمل هوشمندانه

این بخش نرم افزار مانند یک کارمند حمل و نقل هوشمند عمل می کند و با بررسی مبدا و مقصد و نوع کالای شما، بر اساس فصل و ارتباط با شبکه های حمل و نقل گوناگون و بررسی قیمت های سالانه و متعارف در هر فصل ه ارزیابی های لازم را می کند وسپس به شما پیشنهاد می دهد که چه روش حملی از نظر زمانی و مالی به نفع شما می باشد و البته مسیرها و وسایل حمل جایگزین را هم به شما معرفی می کند.

این دو امکان ابزاری جدید DHL مشتریان را به سمت استفاده از خدمات بارفرآوری DHL که تا دیروز یک شرکت حمل و نقل پستی سریع السیر بود تشویق می کند تا این شرکت را یک گام به پیش برده و به یک بازی گردان مطرح در عرصه حمل و نقل مواد شیمیایی تبدیل کند.

برگردان: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
World News
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/981

افزودن دیدگاه جدید