چرا می خواهند استارشیپ (Starship) را بفروشند؟

شناسه خبر: 
170804724
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
سال 2015 یکی از بخش های تولیدی شرکت عظیم نفتی شل که وختص تولید روان کننده ها و روغن موتورهای ماشین های سبک و سنگین بود؛ اعلام کرد با شرکت ایرفلو (AirFlow) بر روی طرحی مشترک به نام استارشیپ (Starship)می خواهد کار کنند.
چرا می خواهند استارشیپ (Starship) را بفروشند؟ - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

این اعلان در نمایشگاه کامیون در مرکز آمریکا اعلام گردید و دو شرکت طرح را آغاز کردند. این طرح شامل کشنده ( یا اسب ماشینی) است که به تریلر خود کامل متصل است و اینگوه فضای خالی بین تریلی و کشنده از بین رفته و شکست هوایی که در یان فضا صورت گرفته و سبب بالا رفتن مصرف سوخت می شود، از بین می رود.

با راه افتاده موج ساخت کامیون های الکتریکی و هیبریدی، نگرانی مصرف سوخت های هیبریدی و قیمت آنها به نگرانی برای مصرف باتری های کامیون ها تغییر حات داده است و در نتیجه شل و ایرفلو به دلیل تغییر هدف، قصد دارند  این طرح را که مدعی هستند در مراحل پایانی است و تا سال 2020 می تواند عملیاتی شود، به شرکت های دیگر واگذار کرده و بعبارتی بفروشند.

استارشیپ با طراحی خاص با سفارش به دو شرکت سازنده موتورهای کامیون سنگین در آمریکا موتوری خاص دارد و بیشتر طرح بر روی ایرودینامیک کامیون کار می کرده است. تمامی این حرکتها هشداری است به تمامی سازندگان و خریداران کشنده های دیزلی که به زودی کامیون های برقی دارند می آیند و کامیون های دیزل موقعیت تردد خود را از دست خواهند داد.

کشنده این طرح پیشتر تست فنی شده است و تمامی تست ها را با موفقیت پشت سر گذاشته است. شل و ایرفلو مدعی هستند که این طرح را حاضر هستند به سایر کشورهای در صورت نیاز نیز بفروشند.

تهیه کننده خبر: 
اشمیت شایتزینگر
برگردان: 
سام پرتوی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/724

افزودن دیدگاه جدید