چرا خط هوایی هاوایی با داشتن اکثریت ناوگان ایرباسی، بوئینگ را به ایرباس ترجیح داد؟

شناسه خبر: 
1803301080
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
شرکت هواپیمایی هاوایی به تازگی سفارش 10 فروند هواپیمای Boeing 787-9 Dreamliners را اعلام کرده است و هم زمان این شرکت یک سفارش شش فروندی ایرباس A330-800neos را لغو کرده است.
پیتر اینگرام - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

این مدل هواپیمای بوئینگ در یک رقابت تنگاتنگ بین ایرباس و بوئینگ برگزیده شده است. پیتر اینگرام، در مصاحبه با بیزینس اینسایدر در مورد چرایی ترک قرارداد ایرباس پس از مدت طولانی که بطور سنتی مشتری ایرباس بوده است به سمت بوئینگ را توضیح داده است که جالب توجه است.

بسیاری خرده گرفته اند که این تصمیم اینگرام بوده است اما او پیش از نشستن بر روی سمت مدیرعاملی در هفته گذشته، مدیر ارشد اجرایی شرکت هاوایی بوده است و او کاملن در جریان روند تصمیم گیری های مدیریت قبلی که مارک دانکرلی بوده، قرارداشته است و آدم تازه کاری در شرکت هوایی هاوایی نیست.

در 6 مارس، هاوایی اعلام کرد که 6 فروند سفارش ایرباس خود را با 10 فروند بوئینگ جایگزین کرده است و این عمده ترین حرکتی بود که اینگرام پس از یک هفته که سکان مدیریت این خط هوایی را بر عهده گرفته است انجام داده است. رقابت شدید برای فروش هواپیما به این خط هوایی بین ایرباس و بوئینگ در حالیکه هاوایی در مدیریت قبلی اعلام کرده بود که سفارش 6 فروند ایرباس را به این کمپانی داده است و لغو آن و رفتن به سمت بوئینگ برای بسیاری از کارشناسان فروش هوایی این نظر را پررنگ کرده است که بوئینگ تخفیف خوبی به این خط هوایی داده است. اما واقعیت این نبود.

تغییر تصمیم هاوایی، بسیاری از کارشناسان هوایی را نیز شگفت زده کرد، زیرا ایرباس طی چند سال گذشته با ایجاد پایگاه حمل هوایی ایرباس در هونولولو، در هاوایی مستقر شده بود. هاوایی پیشتر در یک سفارش بوئینگ 767-300 را با ایرباس A321neos که کوچکتر و کارآمدتر است جایگزین کرده بود و تقریبن بیشتر ناوگان هوایی این شرکت متشکل از هواپیمایی ایرباس است و همگان معتقد بودند ایرباس این قرارداد را خواهد برد برای اینکه A330neo یک نسخه به روز شده از هواپیمای A330 هاوایی که در حال حاضر در خدمت این ایرلاین می باشد است، پس به تمام مشخصات فنی و پروازی آن آشناست و سفارش شش فروند ایرباس در واقع نوعی ارتقاء بخشی از ناوگان دورپرواز به مدل جدیدتر از هواپیمایی که در حال کار است می باشد.

با این شرایط چه شد که بوئینگ برنده این رقابت شده؟

اینگرام می گوید: شرکت نخست مدل Dash 800 از سری هواپیماهای ایرباس WXB 350 را برگزیند، هواپیمایی با بدنه کامپوزیتی کربنی که 280 مسافر را در خود جای می دهد و با استقبال خوبی در بازار مواجه شد. اما شرکت ایرباس تصمیم گرفت این طرح را کنار بگذارد و برود سراغ توسعه مدلی به اسم نئواز همین خانواده که موتور به روز شده تری دارد و هزینه بیشتر و توجه بیشتری را بر روی این مدل هواپیما قرار داد. پس ایرباس نئو را در دو مدل ایرباس 330-800 کوچکتر و ایرباس 330-900 در اندازه بزرگتر به بازار معرفی کرد. در این زمان شرکت هاوایی سفارش خود را به ایرباس 330-800 از 350-800 تغییر داد. اما امری سبب ناراحتی همه تیم ما بود و آن این بود که تنها سفارش بزرگ این مدل جدید نئوی کوچک ایرباس 330-800 از طرف شرکت هواپیمایی هاوایی بوده است و ما نگران بودیم که بازار از این مدل کوچک نئو استقبال وسیعی نکند و خوب در آینده اگر بازار استقبالی از یک مدل نکند شرکت سازنده هواپیما بی شک به سمت مدلی سوق داده می شود که استقبال از آن بیشتر است وما این آینده نگری را کردیم که چه باید بکنیم که در تعمیر، خدمات و لوازم یدکی یک مدل هواپیما در خط هوایی هاوایی در آینده دچار مشکل نشویم. عدم پذیرش یک مدل هواپیما از سمت بازار هزینه مازادی بر دوش خط هوایی می گذارد زیرا شاید خط هوایی نیاز به قطعات یدکی یا خدمات فنی در سایر فرودگاهها پیدا کند و اگر هواپیمای ناوگان شما متفاوت باشد هزینه زیادی بر روی دوش خط هوایی در آینده خواهید نهاد و ما باید آینده نگر باشیم.

او در نهایت توضیح داد ما قصد نداشتیم تنها خط هوایی باشیم که این مدل هواپیما را داشته باشیم، بلکه ما نیز مانند بیشتر خطوط هوایی زنده دنیا نیاز به مدل هایی از هواپیما داریم که استقبال عمومی در بازار از آنها شده است و در سرتاسر دنیا بتوانیم برای هواپیماهایمان سرویس بگیریم.

برگردان: 
کاوش ساعی
ویراستار: 
سینا تبریزی
سرچشمه خبر: 
بیزینس اینسایدر
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1080

افزودن دیدگاه جدید