پرواز موفق نخستین ایرباس ای 350-1000

شناسه خبر: 
161125214
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
نخستین پرواز از سری پروازهای انجام سه تست همزمان آزمایش بر روی هواپیماها بر روی ایرباس ای 350- 1000 بین مسیر فرودگاه تلوز تا بلانیاک فرانسه با موفقیت صورت گرفت و هواپیما پس از 4 ساعت و 18 دقیقه پرواز موفقیت آمیز ساعت سه به وقت محلی در فرودگاه بلانیاک به زمین نشست.
گروه پروازی آزمایش کننده ایرباس A350-1000

موتور این هواپیما ساخت شرکت رولز رویس است که به اسم Trent XWB-97 معروف است. در طول مسیر پروازی در جنوب غربی فرانسه، توسط گروه آزمایش کننده پروازی، حرکت بر روی هوا، تأثیر پرواز بر روی سرنشینان و محموله های داخل هواپیما مورد ارزیابی قرار گرفت. به همراه این هواپیما یک هواپیما شکاری نیز همزمان در حال پرواز با آن بوده است و مانورها و حرکت های این هواپیما را از بیرون مورد ارزیابی قرار داده است و اقدام به تهیه فیلم و عکس از این هواپیما نموده است.همزمان یک گروه متخصص بر روی زمین با یک تله متر بصورت مستقیم در حال ارزیابی عملکرد هواپیما بودند.

فابریس برژی مدیر ایرباس می گوید: امروزما و بسیاری از جهانیان شاهد پرواز یکی از هواپیماهای مدرن از خانواده ایرباس ای 350 بودیم و ما و بسیاری از مشتریان ما بسیار از این موضوع خوشحالیم. ما مطمئنیم که این هواپیما به زودی به خانواده ایرباس ای 350 خواهد پیوست و آماده سرویس دهی به مشتریان ما خواهد شد.

او در ادامه از تیم کاری بر روی این هواپیما و سری خانواده ایرباس ای 350 کار می کنند تشکر کرد و گفت این یک حرکت بزرگ در مجموعه است که در زیریک سال سه هواپیما را تست کرده ایم.تست های ما بر روی هواپیما رشد داشته است و تست بر روی تأثیر ترمزها بر روی کابین خلبان، کیفیت نگهداری بارها در مخزن بار و فشار ترمز بر روی مسافرین یکی ازنکات برجسته تست بر روی این هواپیماها بوده است.

پس از انجام این تست ها، این هواپیما با یک کابین مجهز به سیستم های روز دنیا و سیستم ارزیابی هوا، به نخستین مشتری که 37 فروند از این مدل هواپیما در فهرست سفارشش قرار دارد که شرکت قطر ایرویز است، تحویل داده خواهد شد.

ایرباس ای 350-1000 به همراه ایرباس نئو از سری هواپیماهای پهن پیکرهستند که بصورت دوربرد با قابلیت عملیاتی بالا و سروصدای بسیار کمی کار می کنند. اصلاح بال، افرزایش قدرت موتور، کارکرد قوی چرخها، فشار بسسیار کمتر بر روی مسافران در هنگام ترمز، فضای بهتر کابین خلبان سبب رشد سریع سفارش مشتریان ایرباس برای این هواپیما شده است. بهبود کیفیت بسیاری از موارد این هواپیما سبب شده است هم اکنون از 5 قاره جهان و از 11 مشتری گوناگون در مجموع 195 فروند از این هواپیما به ایرباس سفارش داده شده است.

برگردان: 
مارکوس آرمسترانگ
ویراستار: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
تارنمای خبری شرکت ایرباس
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/214

افزودن دیدگاه جدید