پرنده های روس در اسارت آمریکایی ها

شناسه خبر: 
170603616
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
امریکا، درصدد ممنوعیت فروش هواپیماهای جدید مسافربری روسیه به ایران است.
پرنده های روس در اسارت آمریکایی ها - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

بنا به اظهار پایگاه اطلاع رسانی لایف رو، روسیه برای اینکه بتواندبه ایران هواپیما بفروشد باید از وزارت دارایی آمریکا مجوز دریافت کند. هواپیمای سوخوی سوپر جت ۱۰۰ جدید روسیه در خاک آمریکا شامل دارایی‌ها است و این هواپیما و بسیاری از قطعات آن در کمپانی های آمریکایی تولید شده اند.امری که تمامی ایرلاین هایی که وابسته به نصعت هوایی قدرتمند آمریکایی هستند رعایت کرده اند.
به عقیده این پایگاه اطلاع رسانی روسیه، در اول بنظر می رسید که مسکو هر چه را که می خواهد میتواند به تهران بفروشد، در دسامبر سال گذشته بسیاری از شرکتهای هواپیمایی ایران علاقمند به خرید هواپیمای روسی شدند، یکی از مطالبات اصلی طرف ایرانی نسبت به این هواپیما این است که باید با گواهی مدیریت کنترل بر دارایی های خارجی وزارت دارایی آمریکا همراه اسناد فروش باشد زیرا آمریکایی ها بدلایل زیادی از اهرم فشار بر شرکتهای روسیه برخوردارند.
براین اساس، هواپیمای غیر  نظامی سوخو در آمریکا دارایی دارد و بصورت مشترک با کمپانی های خارجی از جمله آمریکا تولید می شوند که اجرای تحریم فروش هواپیماهای بوئینگ و ایرباس در واقع جلوگیری از فروش هواپیماهای مسافربری روسیه نیز به ایران محسوب می شود.

تهیه کننده خبر: 
بهاره سارمی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/616

افزودن دیدگاه جدید