پرنده های آهنی آمریکایی در راه ایران

شناسه خبر: 
170411489
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
منبع آگاهی به خبرگزاری دولتی ایرنا گفته است که ایران ایر تا ماه آینده بین دو تا سه هواپیمای خود را از بوئینگ تحویل خواهد گرفت.
پرنده های آهنی آمریکایی در راه ایران - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

بر پایه این گزارش گویا این هواپیماها به سفارش ترکیه بوده است، اما چون شرکت ترک از خرید منصرف شده است و هواپیماها هنوز در حال تست فنی نهایی در بوئینگ هستند، با رایزنی با یاران و تطبیق استانداردهای تعریف شده در قرارداد بین ایران ایر و بوئینگ به احتمال زیاد این هواپیماها در اختیار ایران ایر قرار خواهند گرفت.

با ورود این بوئینگ های مدرن که از مدل بوئینگ های پهن پیکر 777 هستند، ظرفیت صندلی های ایران ایر به 11 هزار و 100 صندلی افزایش خواهد یافت.

بر طبق قرارداد ایران ایر و بوئینگ شرکت هواپیمایی دولتی ایران، ایران‌ایر، با شرکت هواپیماسازی بوئینگ برای خرید ۸۰ فروند هواپیما به توافق رسیده است، که ۳۰ فروند از آن‌ها مدل ۷۷۷ هستند و ۵۰ فروند ۷۳۷؛ که این ۵۰ فروند قرار است در یک دوره ۱۰ ساله به ایران‌ایر تحویل داده شود.

اگرچه مشتریان در انتظار بیشتر و پیشتر از ایران ایر در صف دریافت بوئینگ های نوی، شرکت بوئینگ قراردارند، اما گویا در توافق ایران ایر و بوئینگ بر سر تحویل هواپیماهای نو، تحویل داده نشده به شرکت های هوایی دیگر، پس از رایزنی با سفارش دهند، در اولویت قراردادن ایران ایر گنجانده شده است که این مدل های نو، همگی به سرعت به ایران پیشنهاد می شوند.

هواپیماهایی که هنوز به شرکت هوایی تحویل داده نشده و بقول سازندگان هواپیما هنوز نشان شرکت هوایی بر آن ننشسته است، هواپیمای کاملن نو و در زیر پوشش شرکت سازنده قرار دارد.

تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/489

افزودن دیدگاه جدید