پرده برداری از هواپیمای غول پیکر حمل ماهواره در آمریکا

شناسه خبر: 
170607624
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
همیشه حمل ماهواره ها و فضاپیماها از محل ساخت با نصب وسایل درون آن کاری دشوار بوده است و سنگینی این فضاپیماها برای انتقال آنها از کارخانه تا محل پرتاب همیشه چالش بوده است.
پرده برداری از هواپیمای غول پیکر حمل ماهواره در آمریکا - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

هزینه پرتاب این ماهواره ها نیز با سوخت بسیار زیاد یکی از چالش های دیگر پیش روی این تحقیقاتو همچنین سفر به فضا بوده است. اما اکنون پروژه شرکت استراسولانچ سبب شده که همگان امیدوار شوند که بتوان فضاپیماها را تا سطح بین جو و فضا حمل کرد و سپس در آنجا رهاسازی نمود.

کارخانه های ساخت ماهواره بیشتر راغب هستند همه کارهادر کارخانه صورت گیرد و نیازی به نصب تجهیزات در کنار سکوی پرتاب نباشد، زیرا در کارخانه اینکار راحت تر وایمن تر صورت می گیرد اما چالش بزرگ جابجایی این فضاپیماها بوده است که مشکلی همیشگی برای این شرکت ها بوده است.

شرکت استراسولانچ در صحرای ماهاوی کالیفرنیا از هواپیمایی پرده برداری کرد که بسیاری از این شرکتها را خوشحال نمود و به بسیاری مکلات در حال پایان دادن است. هواپیمایی با ظاهری عجیب اما به ادعای آنها مشگل گشا.

این شرکت مدعی است این هواپیما لقب بزرگترین هواپیمای ساخته شده جهان را یدک می کشد.وزن آن 226796 کیلوگرم است وطول بالهای آن 385 فوت معادل 117 متر می باشد که در جهان بزرگترین طول بال محسوب می شود.

این پروزه توسط یکی از بنیانگزاران شرکت مایکروسافت به اسم پل آلن حمایت مالی شده است تا نخستین کارکرد خود را در سال 2019 انجام دهد.

مدیر اجرایی این پروژه ژان فلوید می گوید: این گامی تاریخی در کار ماست تا در آینده به جایی که آلن می خواهد برسیم و اکنو کار سخت ما شروع شده است که شامل تمامی تست های فنی لازم می باشد. ما قصد داریم با این هواپیما تا سطحی بین جو زمین و فضا بالا برویم و فضا پیما را در آنجا رها کنیم. کاری نادر و دشوار با شرایط پیچیده.

قرار است این هواپیما در چند هفته آینده تست های موتورگردانی و سوخت رسانی را بر روی زمین و هوا در صحرای کالیفرنیا آغاز کند.

سازه هایی که بعنوان نگهدارنده در پشت هواپیما نصب شده بود به تازگی رها شده اند و هواپیما بر روی 28 چرخ خود اکنون قرار دارد.

استراسولانچ، پیش بینی می کند تا شش سال آینده پرواز تا سطح بالای جو و رها کردن فضاپیما و انسان درون آن در آن سطح به امری عادی برای این شرکت تبدیل خواهد شد و آنگاه زمان سوددهی این پروژه خواهد بود.

تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/624

افزودن دیدگاه جدید