پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری (ایران چهارراه) نخستین خریدار پورتال بین المللی صنعت حمل و نقل به زبان انگلیسی

شناسه خبر: 
1806051166
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری (ایران چهارراه) بعد از یک بازه نزدیک به نه ساله فعالیت که شش سال آن در خارج از ایران بوده است، به هدفش که اتصال صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران به فرای مرزهای ایران و کشورهای همسایه اش بوده است، بسیار نزدیک شده است.
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری (ایران چهارراه) نخستین خریدار پرتال بین المللی صنعت حمل و نقل به زبان انگلیسی - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

پس از انتقال دفتر این مجموعه به ایالات متحده در شهر دالاس دسترسی این مجموعه به استادان و بسیار از سرچشمه های خبری و تحلیلی عرصه حمل و نقل بین المللی علمی، توسعه یافت و همین امر سبب تفاوت هایی بین این تارنما و سایر خبرگزاریهای فعال در حوزه حمل و نقل در داخل ایران گردید.

سیاست های مجموعه نیز با سیاست های تارنماها و خبرگزاریهای خصوصی و دولتی متفاوت بوده و هست. مجموعه متشکل از ایرانیان نسل اول تا سوم مهاجر در خارج از ایران که تخصص کاری در صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری دارند، می باشد که این ایرانیان در کشورهای وناگون پخش می باشند که همگی آنها توسط مدیریت مجموعه که از آشنایی قدیمی با هرکدام از نیروها برخوردار بوده است گردهم آمده تا بتوانند بدون چشم داشت مالی، تنها به انتقال اطلاعات روزجهانی به داخل ایران بپردازند.

یکی از سیاست های مهم مجموعه پرهیز از بمباران خبری مخاطبان در شبکه های مختلف اتماعی و تارنمای ایران چهارراه می باشد و تولید خبر بدون وابستگی به هیچ سازمان ارگان یا نهادی از مهمترین سیاست های این گروه می باشد و البته همکاری با تمام خبرگزاریها و همکاران داخل ایران. کادر خبری ایران چهارراه معتقد است حجم وسیع خبری آن هم خبرهای تکرار شده در تمامی تارنماها و یکسان بودن آنها، بیانگر موفقیت نیست، مهم تولید یک خبر یا گزارش یا گفتگو تک اما خاص و کارا می باشد و از همین روی به کیفیت بیش ازکمیت اهمیت داده و می دهد.

در راستای توسعه دامنه کاری، با بررسی خبرگزاریهای داخلی و ایرانیان مقیم ایران که مسلط به زبان انگلیسی هستند، خلا بزرگی در زمینه منابع تولید خبر نزد خبرگزاریهای داخل محسوس می بود. از این روی برای بالا بردن سطح خبرهای بین المللی نزد تمامی همکاران تولید کننده خبر و مخاطبان ایرانی راغب به مطالعه به زبان انگلیسی اقدام به خرید یکی از پورتال های خبری ایالات متحده در ماه گذشته نمود و با انتقال دامنه این پورتال یک ماه و اندی پیش، پس از چندین جلسه و مذاکره های گوناگون اکنون تا 80 درصد پورتال را در اختیار دارد. حال مجموعه ایران چهارراه با تقسیم کادر خبری خود به دو قسمت، گروهی را معطوف به گردآوری خبر در پورتال فورواردر نیوز به زبان انگلیسی نموده است و گروهی کماکان بر روی پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه فعالیت می کنند.

پورتال مذکور که با شناسه www.forwardernews.com هم اکنون در شبکه جهانی فعال است، در حال تغییر و تحولاتی است و مجموعه در حال خریداری حق انتشار اخبار برخی دیگر از تارنماهای بین المللی می باشد که خوب حامیان مالی مجموعه، مدیریت ایران چهارراه را به این سمت سوق داده اند. تمامی موارد بالا بهانه ای شد که با مدیر و صاحب دو تارنمای ایران چهارراه و فورواردر نیوز، مهندس کاوش ساعی گفتگویی کوتاه داشته باشیم تا اهداف دو مجموعه را بیشتر بشناسیم.

 • سلام، وقتتان بخیر، از آنجایی که همیشه به وقت مخاطب خیلی اهمیت می دهید و به من هم چنین توصیه ای را مدام دارید، می خواستم بدون تعارف از شما در مورد اهداف پورتال انگلیسی و سایت ایران چهارراه  بپرسم؟
 • درود بر شما، من اصولن اهل مصاحبه نیستم، ولی از وقتی که به من اختصاص دادید ممنونم. پرسش شما در مورد ایران چهارراه واضح است، ایران چهارراه هدفش مشخص است وبارها گفته شده و در تارنما هم مفصل شرح داده شده است. خوشبختانه ما چون از سوی شرکت های بین المللی حمل و نقل حمایت مالی می شویم این جسارت را یافتیم که به سمت راه اندازی پورتال انگلیسی نیز برویم، البته با رعایت حق کپی رایت تا جای امکان بر اساس قوانین ایلات متحده. ایران چهارراه تاکنون از هیچ مرکزی نهادی، و شرکت ایرانی که البته این نکته اش جای افسوس دارد، هیچ حمایت مالی نشده است اما از سوی شرکت های بین المللی که برخی در ایران نیز فعال هستند، بسیار حمایت شده است و مجموع این مبالغ حمایتی در چند سال گرداوری شده، سبب پیش رفتن به سوی یک خدمت دیگر از سوی ما گردید و پورتال جدید را خریداری و به کمک تیم فنی خوبمان در ایران بازسازی و راه اندازی کردیم.
 • من یادم چند بار شما درخواست آگهی برای شرکت های ایرانی در سایت ایران چهارراه کردید اما استقبالی نشد و آیا این از عدم استقبال از تارنمای ایران چهارراه نیست؟
 • آمار بازدید از سایت چیز دیگری را به ما نشان می دهدف ما روزانه بیش از 7000 بازدید داریم و از این تعداد 800 تا 1100 نفرشان تازه وارد هستند و خوب ابزارهای تبلیغاتی ما در گوگل و اینستاگرام و سایر شبکه های مجازی مار را در این زمینه بسیاری یاری رسانده است بخصوص مشاوره گروه فنی گوگل. آنها به ما راهنمایی کردند که در لینک های خبریمان کدهایی قراردادیم که خبرهایمان را ردیابی کنیم که تا چند دست در گروههای تلگرامی و تارنما ها می چرخد و دریافتیم که مخاطب های ما لطف می کنند و بهترین مبلغ فعالیت ما هستند و برای ما مدام مخاطب جدید می سازند. در مورد تبلیغات ما می خواستیم فرصت این را بدهیم که مدیران شرکت های حمل و نقلی که مدعی جهانی بودن و جهانی کار کردن هستند، تبلیغ شرکت خود را کنار شرکت های بزرگ قرار بدهند تا شناخته شوند و از آن پوسته تبلیغ در چاروب داخل ایران کمی فراتر رفته بخصوص آنهایی که در عرصه ترانزیت به آسیای میانه و عراق و افغانستان فعال هستند، اما مشخص شد که شوربختانه این خودباوری در بین شرکت های ایرانی خصوصی وجود ندارد و هرچند مبلغ تبلیغ در آن بازه برای ما مهم نبود و محکی بود از سطح خودباوری شرکت های حمل و نقل و اهمیت بخشیدن به حضورشان در عرصه رسانه که همان چند بازخورد اولیه ما را به نقاط خوبی از روانشاناسی و نوع اندیشه حاکم در صنعت حمل و نقل ایران رساند و نوید بخش یک پوست اندازی علمی در برابر روش های سنتی به زودی و زود خواهد بود.
 • چطور پوست اندازی؟
 • جایگاهش اینجا نیست که مطرح شود، امیدوارم کار و درس مجالی دهد که در نوشتاری مفصل آن را توضیح دهم.
 • بسیار خوب، در فورواردر نیوز چه قرار است بکنید؟
 • به زبان ساده، این پورتال انواع خبرهای به درد بخور بارفرآوری و زنجیره تأمین را به زبان انگلیسی از خبرگزاریهای معتبر جهانی که 94 تارنما و نشریه بین المللی را در بر میگیرد و ما مجوزشان را گرفته ایم گردآوری کرده و در این محل بر اساس اولویت و مهم بودن خبر نمایش می دهد. برخی از آنها در ایران چهارراه ترجمه و استفاده می شود و برخی خیر و وب سایت های خبری ایرانی می توانند از این خبرها برای بخش بین المللی خود استفاده کنند و پس از ترجمه آنها را بازنشر دهند و اگر از اسم پورتال ما استفاده کنند؛ مشکل قانونی کپی رایت هم ندارند و در واقع از مجوز ما بهره می برند.
 • آیا امیدوار هستید این سایت با استقبال عمومی روبرو شود؟
 • سایت پیشتر برای دو گروه انگلیسی و آمریکایی بوده و مخاطبان خودش را دارد، اما اکنون در دوره گذار کمی افت مخاطب داریم چون گروه ما روش کار و تغییراتی قرار است بر روی آن صورت دهد اما ما سعی می کنیم با ارتباط بین ایران چهارراه و فورواردر نیوز، بتوانیم این دو گروه را مکمل هم نماییم تا در زمینه به روز رسانی صنعت حمل و نقل ایران یاری رسانده باشیم. بستر آن فراهم هست، مهم این است که خبرگزاریها و نشریه های داخلی قدرراغب باشند از این اخبار استفاده نمایند.
 • از وقتتان ممنونم و برایتان آرزوی موفقیت می کنم.
 • از شما هم ممنون و چون عضو تیم ما هستید برای خودمان و شما با هم آرزوی موفقیت دارم.
تهیه کننده خبر: 
سینا تبریزی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1166

افزودن دیدگاه جدید