ولوو نیز رویای فروش کامیون دیزلی به ایران را در سر دارد

شناسه خبر: 
171109925
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
مدت زیادی است که ولوو سوئد با شرکت کامیون سازی ساپیا دیزل مشغول به همکاری است. هر چند در دوران تحریم ها این شرکت نیز مانند بسیاری دیگر از شرکت های بازار ایران را ترک کرد، اما پس از برجام، این شرکت یکی از قاطع ترین شرکت ها در بازگشت به ایران بوده است.
ولوو نیز رویای فروش کامیون دیزلی به ایران را در سر دارد - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

کلاس نیلسون مدیرعامل ولوو تراکس به تازگی گفته است: در حال حاضر حدود ۲۰ درصد از ساخت محصول کامیون‌های ولوو اف هاش که در ایران ساخته می‌شود داخلی سازی شده و بنا داریم در اولین گام، این سهم را در آینده نزدیک به ۳۰ درصد افزایش دهیم و این فرآیند نیز ادامه خواهد داشت. تلاش داریم تا از امکانات صادراتی ایران برای صادرات محصولات ولوو به کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا استفاده کنیم.

شرکت ولوو حدود ۳۰ سال است که در ایران فعال است و تاکنون در ایران ۷۵ هزار کامیون ولوو ساخته شده است. پس از آنکه شرکت بزرگ کامیون ساز ماک آمریکا از ایران رفت، ولوو جایگزین کامیون‌های ماک تولیدی در ایران شد.
رسول محمد صادقی مدیرعامل شرکت سایپا دیزل درباره آینده همکاری این شرکت با ولوو سوئد و برنامه‌های آینده این شرکت برای ایران گفته است: قصد داریم همکاری با شرکت ولوو را به سطح همکاری مشترک توسعه دهیم. شرکت سایپا دیزل در تلاش است با تشکیل جوینت ونچر با شرکت‌های معتبر شرایط بهتری برای مشتریان فراهم کند. در حال حاضر میزان داخلی سازی کامیون‌های ولوو ۲۰ درصد است و بنا بر توافقات تا سال آینده به ۳۰ درصد می‌رسد و قصد داریم سهم داخلی سازی محصولات ولوو را به ۵۰ درصد برسانیم.

سایپا دیزل طی سال‌های ۸۰ تا ۸۴ به یکی از ۵ سایت تولید کامیون ولوو در جهان تبدیل شده بود و حتی تولید کامیون این شرکت در ایران به حدود ۱۲ هزار دستگاه در سال هم رسید. ایران از گذشته یکی از بهترین کانون‌های تولید کامیون در جهان بوده و پیش از سال ۱۳۵۷ مرکز اصلی تولید کامیون‌های ماک در جهان پس از ایالات متحده بود. بعد انقلاب همچنان تولید کامیون‌های اروپایی مانند ولوو و مرسدس بنز در ایران ادامه یافت و از سال ۱۳۷۶ به بعد تولید محصولات این شرکت‌ها در ایران به اوج خود رسید و ایران به یکی از اصلی‌ترین تولیدکنندگان کامیون‌های ولوو و مرسدس بنز در جهان تبدیل شد ولی با شروع تحریم ها به دلیل اینکه بسیاری از قطعات اصلی این کامیون ها ار اروپا به ایران ارسال می شد، تقریبن تولید کامیون های اروپایی متوقف و کامیون های چینی جایگزین آنها شد.
هم اکنون در ایران بیش از ۱۲۷ هزار کامیون فرسوده وجود دارد و شرکت‌های کامیون ساز جهان فعالیت گسترده‌ای را برای ورود به بازار ایران شروع کرده‌اند که در این زمینه فعلا دو شرکت اسکانیا سوئد و مرسدس بنز از همه جلوتر هستند.
مرسدس بنز با ایران خودرو دیزل همکاری مشترکی را برای تولید کاميون آغاز کرده است و در این جهت حتی شرکت مشترکی را هم تشکیل داده‌اند.
کامیون‌های آکتروس اولین محصولات تولیدی جدید مرسدس بنز در ایران خواهند بود. شرکت مرسدس بنز یکی از قدیمی‌ترین خودر سازان فعال در بازار ایران است و حتی قبل از تولید پیکان تولید محصولات این شرکت با تولید اتوبوس و کامیون در اوایل دهه ۴۰ شمسی در ایران آغاز شده بود.
شرکت سوئدی اسکانیا زیر مجموعه فولکس واگن هم در زمینه تولید کامیون در ایران سرمایه گذاری کرده است. هنریک سون مدیرعامل اسکانیا گفته است: در نظر داریم ایران را به عنوان مرکزی برای صادرات محصولات خود در منطقه قرار دهیم.
پس از برجام شرکت‌های بزرگ کامیون‌سازی ولوو، مرسدس بنز، رنو تراکس و اسکانیا برای حضور گسترده در بازار ایران فعالیت خود را افزایش داده‌اند و دو شرکت دیگر مان آلمان و ایویکو ایتالیا هم قصد توسعه فعالیت خود در بازار ایران را دارند.
اما نکته ای که شوربختانه کسی به آن نمی پردازد این است که بیشتر این کامیون سازان اروپایی در بازارجهانی تمام تلاش خود را معطوف به طراحی و ساخت اقتصادی کامیون های برقی نموده اند پیش از آنکه رقیبانی همچون تسلا و نیکولا و فریت لاینر، بازارهای کامیون های برقی را تسخیر کنند، اما هیچکدام سخنی از ورود این مدل کامیون ها و فناوری شان به ایران نمی کنند. کامیون هایی که بیگمان آینده نه چندان دور برای آنهاست و در صورتیکه بر طبق پیش بینی ها اروپا تا 2022 استفاده از کامیون های دیزل را ممنوع نماید، ایران با کوهی از کامیون های دیزل با فناوری قدیمی روبرو می شود که اجازه ورود به اروپا را نیز ندارند.

برگردان: 
سام پرتوی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/925

افزودن دیدگاه جدید