هیات مذاکره‌کننده بوئینگ به تهران می‌آید

شناسه خبر: 
16040978
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
هیاتی از شرکت بویینگ هفته آینده به تهران سفر خواهد کرد.شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران( هما) اعلام کرده در ادامه برخی تصمیمات و اقدامات شرکت های تولید کننده در صنعت هواپیمایی و در پی برخی گشایش ها پس از اجرای برجام، هیاتی از طرف شرکت بویینگ طی هفته آینده در کشورمان حضور پیدا خواهد کرد.
بوئینگ در راه ایران

بناست در جریان این سفر ابعاد همکاری های احتمالی در راستای پشتیبانی ناوگان فعلی با حضور مدیران ارشد هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما و مدیران ارشد سایر شرکت های هواپیمایی ایرانی در بخش خصوصی بررسی شود. پس از لغو تحریم‌ها و البته صدور مجوز وزارت خزانه داری آمریکا برای فروش هواپیماهای مسافرتی به ایران، این نخستین سفر رسمی یک هیئت اقتصادی از طرف شرکت بویینگ به ایران خواهد بود.
بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی ایران در طول 10 سال آینده، نیاز به 500 هواپیمای مسافرتی جدید خواهد داشت و در این مسیر با تمام شرکت‌های بزرگ هواپیماساز مذاکره خواهد کرد.
شرکت هواپیما سازی بویینگ که در کنار ایرباس به عنوان دو غول بزرگ این صنعت شناخته می‌شوند، در صورت فراهم شدن مقدمات می‌تواند بخشی از هواپیماهای مورد نیاز ناوگان هوایی ایران را تامین کند.
ایران در جریان سفر رییس جمهوری به فرانسه پیش قرارداد خرید 118 فروند هواپیمای مسافرتی نوساز را به امضا رساند. 

سرچشمه خبر: 
ایسنا
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/78

افزودن دیدگاه جدید