هما از اداره بنادر و دریانوردی پول قرض گرفته است

شناسه خبر: 
1801041015
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران‌ایر اعلام کرد: این شرکت مجبور شده برای تامین حقوق بازنشستگان خود از محل پیش‌فروش خدمات هما ۲۰ میلیارد تومان از سازمان بنادر و دریانوردی استقراض کند.
هما از اداره بنادر و دریانوردی پول قرض گرفته است - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

فرزانه شرف‌بافی در حاشیه مراسم ورود هواپیماهای جدید، ATR به ایران اعلام کرد: یکی از اصلی‌ترین مسائلی که ایران ایر در تمام سال‌های گذشته با آن دست و پنجه نرم کرده، بحث مدیریت منابع مالی صندوق بازنشستگان هما بوده است که فرآیند بازسازی ساختاری هما یکی از اهداف اصلی که دنبال می‌کنند، رسیدگی به این مطالبات است. ما برای پرداخت حقوق استقراض کرده‌ایم و از این رو باید شرایط برای بهبود وضعیت اقتصادی ایران ایر فراهم شود.
مدیرعامل هما همچنین درباره هواپیماهای ATR وارد شده به ناوگان این شرکت نیز توضیح داد: با ورود این هواپیماها تعداد ناوگان جدیدی که از ATR به ما رسیده به هشت فروند می‌رسد و ما انتظار داریم در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۲ فروند هواپیمای دیگر نیز از این شرکت به ما تحویل شود. با ورود این دو هواپیمای جدید میانگین سنی هواپیماهای ایران‌ایر از ۲۱.۱ به ۲۰.۲ سال کاهش پیدا می‌کند.
شرف‌بافی درباره برنامه‌های این شرکت برای وارد کردن هواپیماهای جدید در سال آیندده نیز توضیح داد: تا پایان سال جاری هواپیمایی تحویل نخواهیم گرفت اما امیدواریم در سال ۱۳۹۷ و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۱۰ فروند هواپیما از شرکت‌های مختلف وارد ناوگان ایران ایر شود.

سرچشمه خبر: 
ایسنا
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1015

افزودن دیدگاه جدید