نیکولا، با رونمایی از کشنده سال 2020، دوستدار طبیعت و دشمن فروشندگان نفت

شناسه خبر: 
161210233
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
اول دسامبر، شهر سالت لیک سیتی، ساعت 6 و 45 دقیقه به وقت محلی، در سالن اصلی شرکت نیکولا، در میان 600 نفر که شامل رسانه ها، مشتریان، برخی از مقامات دولتی بودند، شرکت بی سروصدا اما امیدوار به در دست گرفتن بازار آینده کشنده های جدید و مدرن، از نخستین کشنده نیمه سنگین برقی خود رونمایی کرد. این کشنده در کلاس 8 این شرکت قرار دارد.
نیکولا

کشنده های نیکولا از یک باتری لیتیومی با چگالی بسیار بالا بهره مند هستند که انرژی لازم برای موتور الکتریکی کشنده را تأمین می کنند. انرژی این باتری از یک سلول هیدروژنی تأمین می شود که می تواند با یکبار سوخت گیری 800 تا 1200 مایل ( بین1287 تا 1931 کیلومتر) مسیر، انرژی لازم این کشنده را با 1000 اسب بخار، تأمین کند که این مقدار تقریبن دو برابر کشنده های نیمه سنگین موجود در بازار است. کامیون های نیکولا با صفر درصد تولید گازهای گلخانه ای در این زمینه پیش گام هستند.

شرکت نیکولا نوعی لیزینگ را برای مشتریانش برنامه ریزی کرده است که شامل تأمین نامحدود هیدروژن، تعمیر و نگهداری برای 2 سال می باشد و از هم اکنون مبلغ 3 میلیارد دلار سفارش از مشتریانش برای نسل آینده کشنده های ساخت این شرکت دریافت کرده است.

ترور میلتون مدیرعامل نیکولا می گوید: این شرکت با پایه گذاری نسل جدید کشنده ها در حال ایجاد هزاران شغل جدید برای نسل آینده می باشد.

نیکولا در حال مذاکره با چندین کشور و کارخانه های پیشرو در کشورهای دیگر است که انقلابی در صنعت حمل و نقل با شعار حفاظت از محیط زیست و دور شدن از وابستگی به سوخت های فسیلی، ایجاد کند. خرید تجهیزات تولید صنعتی کارخانه نیکولا از نیمه نخست سال 2017 شروع خواهد شد.

در روز رونمایی از کشنده الکتریکی نیکولا از نقشه پمپ های هیدروژنی این شرکت در سرتاسر آمریکا و کانادا نیز رونمایی کرد تا مشتریانش با پهنای سرویس دهی هیدروژنی این شرکت آشنا شوند.این پمپ های هیدروژنی در سال 2018 آغاز بکار خواهند کرد.

در این روز مشخص شد که شرکت بسیار بزرگ رایدر سیستم (Ryder) جهت عرضه خدمات پس از فروش، تعمیرو نگهداری با بیش از 800 مرکز کاملن پیشرفته بزرگ در سرتاسر آمریکا، با شرکت نیکولا قرارداد همکاری امضا کرده است. در همین راستا شرکت بزرگ کاترپیلار نیز یکی از سرمایه گذاران این شرکت است و تصمیم دارند پس از سال 2020، کشور آمریکا را به آرامی از کشندههایی با سوخت دیزل رهایی بخشند. آنها هر روز فناوری های جدیدی را ارائه می دهند و این فناوری ها می تواند آینده فروش این شرکت را تضمین نماید.

یکی از مشخصه های نیکولای سری 8، استفاده آن از باتری است به اسم باتری صفر یا (Zero) که این باتری در هر بار شارژ می تواند 300 مایل ( در حدود 483 کیلومتر) انرژی الکتریکی به موتور الکتریکی کشنده بدهد. این رکورد در میان باتریهای نوین لیتیومی با توجه به اینکه باتری صفر، کمترین وزن را دارد، نمایانگر استفاده از فناوری بی رقیب در تولید این باتری توسط مهندسان شرکت نیکولا می باشد.

شرکت نیکولا به زودی اطلاعات جامعی از نخستین کشنده مینی کامیونت خود منتشر خواهد کرد تا بدین وسیله بتواند مشتریان درون آمریکا و کانادا را به سمت توانمندی شرکت خود و تضمین آینده آنها هدایت کند.

تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/233

افزودن دیدگاه جدید