نوسازی ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران

شناسه خبر: 
170604617
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
شرکت ملی نفتکش ایران در پی نوسازی نفتکش‌های غول پیکر (VLCC) خود است.
نوسازی ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

سیروس کیان‌ارثی، مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران در گفت‌وگو با نشریه تریدویندز بیان کرده است: هدف قراردادهای جدید شرکت ملی نفتکش توسعه و افزایش شمار نفتکش‌های ناوگان این شرکت نیست بلکه نوسازی ناوگان دراین قراردادها در نظر گرفته شده است.

وی هدف جدید قراردادهای شرکت ملی نفتکش ایران را مشارکت با شرکت‌های مختلف در حمل نفت و خام عنوان کرد و مطرح نموده است که این شرکت همچنین آمادگی خود را برای بازگشت به بازار نفتکش‌های غول‌پیکر اعلام کرده و حاضر است با شرکت‌های کشتیرانی و اپراتورهای آنها وارد تعامل و همکاری شود.  

سیروس کیان‌ارثی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران، هفته گذشته برای شرکت در کنفرانس نورشیپینگ در اسلو شرکت کرده است و در این مصاحبه عنوان کرده است که شرکت ملی نفتکش ایران با افزایش درخواست‌ها برای حمل محموله‌های نفتی است و همچنین نوسازی ناوگان این شرکت را از توسعه تعداد نفتکش‌های آن واجب‌تر می‌داند.  

 کیان ارثی گفت: هم اکنون شرایط به گونه‌ای است که هزینه نوسازی ناوگان بسیار پایین است و اکنون بهترین زمان برای نوسازی ناوگان این شرکت به شمار می‌آید، ما به هیچ وجه قصد نداریم که تعداد نفتکش‌های خود را افزایش دهیم اما به دنبال آن نوسازی ناوگان خود هستیم تا میانگین سن نفتکش‌های خود را کاهش دهیم.  شرکت ملی نفتکش ایران که در چند هفته گذشته به دنبال اسقاط دو فروند از نفتکش‌های غول پیکر قدیمی خود بوده است، هم اکنون با ۷۰ نفتکش در ناوگان خود ظرفیت حمل ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن (DWT) است.  

جدیدترین نفتکش‌های غول پیکر شرکت ملی نفتکش ایران در سال ۲۰۱۳ از شرکت Dalian Shipyard چین خریداری شدند. این شرکت همچنین سفارش ساخت نفتکش‌هایی را به شرکت Shanghai Waigaoqiao Shipbuilding (SWS) در چین و همچنین کشتی سازان مطرح کره جنوبی مانند هیوندای داده است.  

کیان ارثی گفت: نوسازی نفتکش‌های قدیمی در دستور کار شرکت قرار داشته است و این کار به‌وسیله سفارش مستقیم از یاردها یا همان محوطه های ساخت کشتی انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد که تا پیش از تحریم‌ها علیه ایران، تنها ۱۵ درصد از ظرفیت شرکت ملی نفتکش ایران در اختیار بازار داخلی بود و بقیه فعالیت‌های این شرکت در آب‌های بین المللی بود.کیان ارثی افزود: ما می‌خواهیم مشتریان شرکت ملی نفتکش ایران بدانند که ما به دنبال بازیابی بازارهای از دست رفته خود از طریق حضور در بازارهای بین المللی و انتقال نفت و گاز به بازارهای جهانی هستیم.

برگردان: 
اشمیت شوایتزینگر
سرچشمه خبر: 
نشریه تریدویندز
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/617

افزودن دیدگاه جدید