نجواهایی از ایجاد بزرگترین شرکت هوایی دنیا

شناسه خبر: 
1809261280
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
شرکت هوایی با 400 فروند هواپیمای در حال کار و با سفارشی بالغ بر 350 فروند هواپیمای جدید.
نجواهایی از ایجاد بزرگترین شرکت هوایی دنیا - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

در صورت رخ دادن این اتفاق این شرکت هوایی به تنهایی نزدیک به 5 درصد پروازهای جهانی را در دست خواهد داشت.بلومبرگ گزارش داده است شرکت امارات قصد دارد تا شرکت اتحاد را در اختیار گیرد. با ادغام این دو شرکت، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی جهان شکل می‌گیرد.​
 برخی کارشناسان می‌گویند این ادغام ساده نخواهد بود چون مقامات ابوظبی به اتحاد به عنوان قدرت منطقه خود در کشور امارات نگاه می‌کنند. از طرفی با تکذیب این ادغام توسط مسئولان دو شرکت، تردیدهای بیشتری نی به‌جود آمده؛ با این حال کارشناسان هوانوردی نزدیک بودن دو مرکز این شرکت به هم و افزایش زیان‌های مالی را عاملی می‌دانند تا این دو شرکت، با یکی‌شدن، هزینه‌های خود را کاهش دهند.
رقابت‌های سیاسی داخلی در کشور امارات بر سر این دو شرکت می‌تواند جلوی این اتحاد را بگیرد با این همه برخی رسانه‌ها می‌گویند مدل ادغام دو شرکت کی‌ال‌ام هلند و ایرفرانس فرانسه می‌تواند برای این دو شرکت اماراتی یک الگوی مناسب باشد.
هم اکنون شرکت‌های امارات و اتحاد از مهمترین شرکت‌های هوایی جهان هستند که هر ساله در بخش‌های مختلف جزو بهترین خطوط هوایی جهان می‌شوند.
مرکز شرکت امارات در دبی و شرکت اتحاد در ابوظبی است. شرکت‌های هوایی عربی طی سال‌های اخیر سعی در ارائه خدمات بسیار لوکس کرده‌اند و در این زمینه تلاش می‌کنند از یکدیگر پیشی بگیرند. در میان این شرکت‌ها خط هوایی اتحاد، لوکس‌ترین امکانات را ارائه می‌دهد. شرکت‌های امارات و قطر هم سعی می‌کنند در ابعاد وسیع‌تری خدمات عرضه کنند. این دو خط هوایی چند سال متوالی به عنوان بهترین خطوط هوایی جهان معرفی شده‌اند.
در سال ۲۰۱۷ در بخش فرست‌کلاس هواپیمایی اتحاد اول و امارات دوم شده بود. هواپیمایی اتحاد با بهره‌گیری از فضای مناسب و بزرگ در ایرباس ۳۸۰ توانسته برای هر سرنشین ثروتمند این کلاس یک اتاق کوچک بسازد.
شرکت هواپیمایی اتحاد در نوامبر ۲۰۰۳ به فرمان شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به حدود ۱۰۰ فرودگاه، در خاورمیانه، اروپا، آمریکای شمالی، آفریقا، آسیا و استرالیا پرواز مستقیم دارد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر ابوظبی، امارات متحده عربی قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی ابوظبی، قطب این شرکت هواپیمایی است.
اتحاد دارای ۱۱۱ فروند هواپیمایی مدرن است و برای گسترش خطوط خود سفارش حدود ۱۶۴ هواپیمایی جدید را داده است.
سفارش‌های جدید این شرکت شامل ۲۶ فروند ایرباس ۳۲۱ نئو، ۴۰ فروند ایرباس ۳۵۰ در سری ۹۰۰، ۲۲ فروند ایرباس ۳۵۰ سری هزار ، ۲۵ بوئینگ ۷۷۷ و ۵۱ فروند بوئینگ ۷۸۷ است. حدود ۲۰ هزار نفر در این شرکت کار می‌کنند و بسیاری از افراد این شرکت را خدمه فنی مهندسی غیر اماراتی تشکیل می‌دهند. این شرکت سالانه حدودا ۹ میلیارد دلار درآمد دارد.
در سال ۲۰۱۸ شرکت امارات چهارمین خط هوایی جهان از نظر کیفیت شناخته شد. این شرکت همیشه در ۱۰ سال اخیر در بین بهترین خطوط هوایی جهان بوده است.شرکت امارات هم اکنون بزرگترین شرکت هوایی در خاورمیانه است و بیش ۶۴ هزار نفر، که تعداد زیادی از آن‌ها غیر اماراتی هستند، برایش کار می‌کنند. این شرکت حدود ۲۵۸ هواپیما در اختیار دارد و بیش از ۲۰۰ هواپیمای جدید هم سفارش داده است.
این شرکت یکی از بزرگترین ناوگان‌های ایرباس ۳۸۰ جهان که بزرگترین هواپیمای جهان است را در اختیار دارد. این شرکت ۱۰۱ فروند ایرباس ۳۸۰ سری ۸۰۰ دارد و بیش از ۷۰ فروند دیگر از این هواپیما هم سفارش داده است. این هواپیما اکثرا مسیر‌های دوربرد این شرکت را پوشش می‌دهد و لوکس‌ترین‌های کابین‌های هوایی جهان را دارد.
هواپیمایی امارات بزرگترین کاربر بوئینگ ۷۷۷ در جهان است. این هواپیمایی هم اکنون ۱۵۱ فروند بوئینگ ۷۷۷ که دوربردترین هواپیمای جهان است را در اختیار دارد. برد پروازی بوئینگ ۷۷۷ تا ۱۷ هزار کیلومتر است.
قطر موتور یک هواپیمای ۷۷۷ به اندازه قطر یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ است. موتور این هواپیما هم از قویترین موتورهای هواپیمای مسافربری در جهان محسوب می‌شود. این هواپیما در دو کلاس پروازی ظرفیت ۴۵۰ مسافر را دارد.بوئینگ ۷۷۷ ایکس پیشرفته‌ترین ساخته شرکت بوئینگ است. این هواپیمایی بسیار بزرگ، دوربردترین ساخته هوایی بشر خواهد شد. شرکت بوئینگ در حال انجام آزمایش‌های زمینی این مدل است. آزمایش‌های لازم برای ساخت بال‌های کامپوزیتی این هواپیمای بسیار پیشرفته هم در حال انجام است.شرکت امارات یکی از پیش‌خریدکنندگان بزرگ این مدل است. این شرکت حدود ۱۵۰ فروند از این مدل را پیش خرید کرده است.

برگردان: 
شاهین گیلاوند
سرچشمه خبر: 
بلومبرگ
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1280

افزودن دیدگاه جدید