ممنوعیت عبور هواپیماهای شرکت ماهان از آسمان عربستان

شناسه خبر: 
16040577
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
سازمان هواپیمایی عربستان، دوشنبه ۱۶ فروردین در بیانیه‌ای روی تارنمای خود اعلام کرد تمام مجوزهای داده شده به شرکت هواپیمایی ماهان که به هواپیماهای این شرکت، اجازه نشستن در فرودگاه‌های عربستان و عبور از حریم هوایی این کشور را می‌داده، لغو کرده است.
ماهان ایر

اگرچه سازمان هواپیمایی عربستان، دلیل را ایمنی پرواز عنوان کرده، اما لغو مجوزهای هواپیمایی ماهان در حالی روی می‌دهد که تهران و ریاض، در اوج تنش سیاسی به سر می‌برند و با یکدیگر رابطه دیپلماتیک ندارند.

در بیانیه سازمان هواپیمایی این کشور گفته شده است: از راه نظارت بر فعالیت شرکت‌های ترابری هوایی خارجی که در کشور کار می‌کنند، چند مورد نقض آیین‌نامه‌ها و تخلف از قوانین مرتبط با برنامه ایمنی هواپیماهای بین‌المللی که در سعودی کار می‌کنند، از سوی هواپیماهای شرکت هواپیمایی ایرانی ماهان ایر رصد شده که باعث شد مجوزهای صادر شده برای این شرکت لغو شود.

این بیانیه افزوده است که لغو مجوزهای داده شده به شرکت هواپیمایی ماهان که به هواپیماهای آن، اجازه فرود در فرودگاه‌های عربستان و عبور از حریم هوایی این کشور می‌داد، بر طبق قانون و هدف حفاظت از جان و ایمنی مسافران لغو شده است.

شرکت ماهان نخستین شرکت هواپیمایی خصوصی ایرانی است که در سال  ۱۳۷۱در کرمان تأسیس شد و نام ماهان ایر نیز برگرفته از ماهان، شهری در ۳۵ کیلومتری کرمان است. سهام‌دار عمده این شرکت موسسه خیریه مولی‌الموحدین است.

شرکت ماهان، از سوی ایالات متحده نیز پیشتر تحریم شده است. با وجود اجرایی شدن توافق هسته‌ای میان ایران و غرب، تحریم‌های واشینگتن علیه ماهان همچنان پابرجاست.

تهیه کننده خبر: 
مارکوس آرمسترانگ
برگردان: 
کاوش ساعی
ویراستار: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/77

افزودن دیدگاه جدید