مرسک لاین چشم به آینده کاری شبیه به FedEx یا UPS دوخته است

شناسه خبر: 
161223253
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
مدیرعامل دانمارکی گروه مرسک لاین با اظهار تشکر از همکاری همه کارکنان این شرکت، اعلان کرده است که این گروه می خواهد یک نقش واقعی را در عرصه حمل و نقل بازی می کند، نقشی همانند شرکت های FedEx و UPS در همه شاخه های ترابری.

سورون سوکو، مدیرعامل این شرکت می گوید که این شرکت قصد دارد شرکت اول در دنیا گردد که همه گونه سرویس از خدمات حمل دریایی، بندرگاهی، ترابری، گمرکی و...را برای مشتریان انجام دهد. اینگونه این شرکت می تواند با یک همکاری گروهی و با انجام کامل یک سرویس از ابتدا تا انتها برای مشتریان، دامنه مشتریان خود را گسترش دهد.

مرسک در ماه سپتامبر اعلان کرد که بخاطر شرایط نفت و حمل نفت و مشکلات دیگر در رکود بازار حمل و نقل واحدهای خود را به سه بخش مجزا به اسم های مرسک لاین Damco, و  APM Terminals تقسیم کرده است.

سوکو معتقد است هنوز یکی از بزرگترین ضعف ها برای تمامی شرکت های عرضه کننده خدمات زنجیره تأمین، عدم توانمندی آنها برای ارائه خدمات مختلف این کار بر روی دستگاههای مثل تلفن همراه و ایمیل می باشد و در واقع از حالت آنالوگی به حالتی بسیار ساده و ظریفتر دیجیتالی بر روی تلفن همراه بتوانند به مشتری سرویس هایشان را بفروشند ؛ تحویل بگیرند و تا مقصد ببرند و مراحل را مدام به او گزارش دهند و او بتواند مدارک لازم را با همین وسایل موجود در اختیار شرکت بگذارد.

با همه این موارد سوکو معتقد است بین شرکت مرسک و دومین شرکت حمل کننده دریایی ، شکاف عظیمی از نظر سرویس دهی و خدمات و گستره کاری وجود دارد. مرسک لاین اکنون با 18.8 درصد از بازار حمل دریایی در سکوی اول در جهان قرار دارد و پس از آن شرکت حمل و نقل مدیترانه قرار داد با 13.6 درصد از بازار بین المللی. شرکت مدیریت بندرگاهی به نام APM Terminals نیز جزو 5 شرکت نخست در زمینه اداره بنادر در دنیا می باشد.

بدترین وضعیت در این میان از آن Damco است که یک شرکت متوسط است در زمینه زنجیره تأمین و مرسک باید این نقطع ضعف خود را اصلاح نماید.

به هر صورت مرسک لاین در تلاش برای وصل کردن سرویس های مجزای خود به یکدیگر است تا بتواند سرویس کانتینری را به مشتریان ارائه دهد که این سرویس در مورد بسته ها کوچک و متوسط توسط شرکت های آمریکایی FedEx و UPS به مشتریان ارائه می شود. در این میان مرسک از اندازه های بزرگ به سمت حمل و نقل با اندازه های کوچک در حرکت است و FedEx و UPS از کوچک به بزرگ در حرکت تا روزی به رقیب هایی در دنیای حمل و نقل تبدیل شوند.

باید منتظر بود و دید در نهایت چنگال ساز دیگ ساز می شود یا دیگ ساز چنگال ساز خواهد شد.

تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/253

افزودن دیدگاه جدید