مرسک لاین دوباره از ایران می رود

شناسه خبر: 
1805171140
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
شرکت کشتیرانی مولر-مرسک دانمارک، بزرگ‌ترین شرکت حمل محموله‌های دریایی، اعلام کرد به خاطر تحریم‌های آمریکا فعالیت‌های خود در ایران را متوقف می‌کند.
مرسک لاین دوباره از ایران می رود - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

سورن اسکو، مدیرعامل این شرکت به خبرگزاری رویترز گفت: با تحریم‌هایی که آمریکایی‌ها قرار است وضع کنند، اگر در آمریکا کسب‌وکار داشته باشید ‌نمی‌توانید با ایران کار کنید و حجم کار ما هم در آمریکا وسیع است. وی افزود: من هنوز به‌طور دقیق از جزییات زمانبندی خبر ندارم، اما مطمئنم که فعالیت خود (در ایران) را تعطیل می‌کنیم.

شرکت کشتیرانی ام اس سی نیز که پس از مرسک، دومین شرکت بزرگ جهان در این حوزه است، روز چهارشنبه اعلام کرد ثبت سفارش برای ایران را متوقف می‌کند.وبیمه آلیانتس، زیمنس و توتال نیز از دیگر شرکت‌های بزرگ اروپایی هستند که از توافق فعالیت‌هایشان در ایران خبر داده‌اند.​

در همین راستا، رهبران اتحادیه اروپا در صوفیه به‌دنبال راهکارهایی برای نجات برجام و حمایت از شرکت‌های اروپایی‌اند.آن طور که امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، در صوفیه گفته است، شرکت‌های متوسطی که با آمریکا تعامل ندارند، شاید بتوانند با ایران داد و ستد داشته باشند. او افزوده است: شرکت‌های بین‌المللی که در بسیاری از کشورها منافع دارند، طبق منافع خودشان تصمیم می‌گیرند. این شرکت‌ها باید همچنان از این آزادی برخوردار باشند.

برگردان: 
اشمیت شایتزینگر
سرچشمه خبر: 
رویترز
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1140

افزودن دیدگاه جدید