زنگ در هوشمند خانه و ماشین در خدمت حمل و نقل آمازون

شناسه خبر: 
171013870
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
شرکت آمازون با خرید شرکت Wholefood Market که فروشنده مواد غذایی است به مرحله دیگری از سرویس دهی زنجیره تأمین به مشتریان گام نهاده است.
زنگ در هوشمند خانه و ماشین در خدمت حمل و نقل آمازون- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

اما مشکلی که پیشتر نیز وجود داشته  است در اینجا نیز رخ داده است و آن چگونگی تحویل این کالاها به مشتریانی است که در منزل نیستند.

راه حل های گوناگونی به آمازون پیشنهاد گردید مثل ایجاد قفل ها و قفسه هایی با کلیدهایی مشترک بین مشتریان و آمازون و... اما آمازون اکنون با شرکت فناوری مشغول به همکاری است به نام Parma که این مشکل را به زودی بر طرف نماید.

آنها در حال کار بر روی طرحی به اسم زنگ درهوشمند هستند. در این طرح وقتی محصولات سفارشی شما از طرف آمازون به در خانه شما می رسد و شما خانه نیستید، کارمند آمازون در نرم افزار مخصوصش پیام به مشتری می دهد که کالای شما رسیده است دم خانه و آن وقت مشتری با ارسال یک اجازه دسترسی به درون خانه، با نرم افزار کدی خاص برای شخص حمل کننده کالا می فرستد که با زدن آن کد توسط حمل کننده محصول بر روی دستگاه رمزگیر در خانه در بطور خودبخور باز می شود و کارمند آمازون کالا را به داخل خانه می برد و حتا آن را برای شما در یخچال نیز قرار می دهد که مواد خوراکی سفارشی شما خراب نشود.

آمازون همین طرح را برای ماشین ها نیز در دست طراحی دارد که کالاهای فاسد نشدنی را بتواند به داخل صندوق عقب ماشین های مشتریان در نشانی که ماشین در آن پارک است در پارکینگ ها در طول بازه زمانی که مشتری در حال کار در محل کارش است قراردهد تا مشتری بتواند پس از کار کالای خود را دریافت نماید.

پیش از آمازون شرکت والمارت خدماتی مانند این امررا راه اندازی کرده است اما طرح خیلی کامل نیست. قرار است آزمون فنی این فناوری نخست در لندن و بیرمنگهام انگلیس و در قسمت متراکم شهری این دو شهر صورت بگیرد و سپس ماحصل نتایج برای آمریکا و سرتاسر انگلستان پیاده سازی شود.

تهیه کننده خبر: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/870

افزودن دیدگاه جدید