رونق کشتیرانی ایران با تعطیلی کشتیرانی هانجین

شناسه خبر: 
161030180
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
مدیرعامل سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ششم آبان ماه در حاشیه کنفرانس مجمع دریانوردی دانمارک به خبرگزاری رویترز گفت که امیدوار است تا اواسط سال ۲۰۱۷ این سازمان حجم فعالیت‌هایی را که در دوران تحریم‌های بین‌الملی از دست داده بود احیا کند.
کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

محمد سعیدی مدیرعامل سازمان کشتیرانی ایران رویترز گفته است: از آن زمان مشکلات گام به گام حل شده و بسیاری از محدودیت‌ها و سختگتیری‌ها رفع شده‌اند. به نظرم تا اواسط ۲۰۱۷ همه چیز به حالت عادی بازخواهد گشت. آقای سعیدی د رمورد حل مشکلات ارزی افزود: این یکی از تعهدات آمریکا طبق توافقی است که ژانویه گذشته امضا شد. این یکی از تعهدات قطعی آمریکاست.

خبرگزاری رویترز یادآوری کرده است که براساس سایر تحریم‌های دولت آمریکا هنوز هم بانک‌های آن کشور حق معامله مستقیم با ایران را ندارند. بانک‌های اروپایی نیز به خاطر ممنوعیت استفاده از دلار و بازار مالی آمریکا برای معامله با ایران محدودیت دارند.

براثر کاهش تجارت جهانی و اشباع حمل‌ونقل دریایی، حمل و نقل دریایی در حال حاضر بازار بدی دارد ولی آقای سعیدی می‌گوید در نتیجه لغو تحریم‌های بین‌المللی خطوط کشتیرانی ایران با ۱۵۶ کشتی فعالیت خود را گسترش خواهد داد.او افزود: با چند مرکز کشتی‌سازی در حال مذاکره هستیم و امیدواریم طی ماه‌های آینده به نتیجه برسیم.

رکود در صنعت کشتیرانی باعث شده که یکی از شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقل دریایی، شرکت کره‌ای هانجین، فعالیت خود را تعطیل کند و تحت تاثیر آن انتقال محموله‌هایی به ارزش ۱۴ میلیارد دلار متوقف شده است.

آقای سعیدی تأکید کرده است که توقف فعالیت این شرکت کره جنوبی برای خطوط کشتیرانی ایران بازار خوبی فراهم کرده و اکنون مشتریان شرکت هانجین برای انتقال محموله‌های خود از کره جنوبی و چین به سمت ایران به ما مراجعه می‌کنند.

خبرگزاری رویترز می‌افزاید طبق پیش‌بینی محمد سعیدی، تجارت بین ایران و اروپا در سال آینده به شکل چشمگیری افزایش خواهد یافت. به گفته او، جمهوری اسلامی ایران صادرات فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی را افزایش خواهد داد و در مقابل ماشین آلات سنگین، تجهیزات نیروگاه و فناوری‌های جدید از کشورهای اروپایی وارد خواهد کرد.

در مجموع ارزیابی او این است که در سال‌های آینده بازار حمل‌ونقل دریایی دشوار ولی مثبت خواهد بود.

در ادامه او گفته است: ما با چالش‌هایی روبرو هستیم. اشباع صنعت حمل‌ونقل دریایی با کشتی‌های زیاد یکی از این چالش‌هاست. بهای نازل و حجم کم محموله هم چالش دیگری است. ولی در مجموع من خوشبین هستم.

در این میان آقای سعیدی حاضر نشد در مورد احتمال خرید سهام شرکت کره‌ای هانجین از سوی سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اظهار نظر کند و افزود طرح ادغام دو شرکت حمل‌ونقل دریایی بزرگ هاپاگ لوید و یو‌ای‌اس‌سی به فشارهای فعلی در کاستن از حجم حمل‌ونقل دریایی موجود در منطقه خلیج فارس نخواهد افزود. آن‌ها قابلیت‌های خود را دارند و ما هم قابلیت و امکانات خود را داریم. این مسئله برای ما چالشی بوجود نمی‌آورد.

سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در حال مذاکره با بانک‌های آسیایی برای سرمایه‌گذاری و استقراض است ولی از پیشنهادات بانک‌های اروپایی نیز استقبال خواهد کرد. آقای سعیدی گفت: قبل از اجرای تحریم‌ها رابطه ما با بانک‌های اروپایی خیلی خوب بود و آن‌ها در طرحهای متعدد سرمایه گذاری کردند. ولی پس از تحریم هیچ خبری از آن‌ها نیست.

تهیه کننده خبر: 
اشمیت شایتزینگر
برگردان: 
اشمیت شایتزینگر
ویراستار: 
تورنگ راد
سرچشمه خبر: 
رویترز
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/180

افزودن دیدگاه جدید