توقف پروازهای سه شرکت هوایی به ایران

شناسه خبر: 
1808241258
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
سه شرکت عمده هواپیمایی اروپایی شامل بریتیش اِیروِیز، ایر فرانس وکی ال ام هلند اعلام کرده‌اند که پروازهای خود به ایران را متوقف می‌کنند.
توقف پروازهای سه شرکت هوایی به ایران - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

به گزارش خبرگزاری رویترز، بریتیش اِیروِیز روز پنجشنبه اول شهریور اعلام کرد که قصد دارد تا پروازهای لندن - تهران را متوقف کند.این شرکت هواپیمایی بریتانیایی گفته است که ادامه پرواز به ایران از لحاظ اقتصادی «مقرون به صرفه نیست».
وی توضیحی در این زمینه نداده است اما با توجه به افت ارزش ریال در مقابل دلار، احتمالا تعداد مسافران لندن – تهران کاهش یافته است. همچنین بازگشت تحریم‌های آمریکا نیز می‌تواند علت دیگر توقف پروازها باشد.
در دور گذشته تحریم‌ها نیز این شرکت، پروازهایش به تهران را متوقف کرد و بعد از لغو تحریم‌ها دوباره آن را از سر گرفت.بریتیش ایرویز سال گذشته شش روز در هفته از ترمینال پنج فرودگاه هیثرو لندن پرواز مستقیم رفت‌وبرگشت به ایران داشت.
این شرکت اعلام کرده است که از اول مهرماه دیگر پروازی به ایران نخواهد داشت.​
در همین حال، شرکت هواپیمایی کی ال ام هلند که ماه گذشته در سایت رسمی خود اعلام کرده بود در حال متوقف کردن پروازهایش به ایران است، قرار است تصمیم خود را از سوم مهرماه امسال عملی کند.به رغم توقف پروازهای این سه شرکت هواپیمایی، خبرگزاری فرانسه می‌نویسد که شرکت‌های آلمانی لوفت‌هانزا و ایتالیایی آلیتالیا همچنان پروازهای‌شان به ایران را ادامه می‌دهند.

برگردان: 
اشمیت شایتزینگر
سرچشمه خبر: 
رویترز
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1258

افزودن دیدگاه جدید