تسلا کامیون می سازد

شناسه خبر: 
170516564
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
تسلا را همگان در دنیا اکنون بعنوان پیشروترین شرکت در زمینه ساخت خودروهای الکتریکی در جهان می شناسند.
تسلا کامیون می سازد - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

حال تسلا قصد دارد نخستین سنگین وزن خود را به بازار کامیون معرفی نماید .ایلان ماسک ، مدیر عامل تسلا در پیام توییتری اعلام کرده که شرکت وی تا پایان تابستان از کامیون کاملن برقی تسلا رونمایی خواهد کرد . بسیاری از کارشناسان بر خودروهای برقی ایرادی که می گیرند، آلودگی ناشی از تولید برق است که در نیروگاهها ایجاد می گردد اما مدیران تسلا همچنان اعتقاد دارند گسترش حمل نقل پاک بدون برقی شدن کامیون ها . خودروها امکان پذیر نیست و خودرو سنگین برقی تسلا می تواند حمل نقل جاده ای را دچار یک تحول بزرگ کند. آنها بر این باورند می توان از راهها دوستدار محیط زیست نیز برق تولید کرد و این فناوری تولید برق به زودی متحول خواهد شد.

در ادامه شرکت تسلا اعلام کرده به زودی نسل جدید خودروهای برقی تسلا را معرفی خواهد کرد خودرویی که البته یک وانت بزرگ است .در ایالات متحده مردم علاقه شدیدی به وانت های بزرگ دارند و شرکت تسلا می خواهد واد این حوزه پر سود در آمریکا شود .

با همه این نکات، همچنان یکی از مهم ترین مشکلات خودرو های برقی تسلا ، قیمت بالای آنها می باشد. ارزان ترین خودرو برقی تسلا، بالای ۳۰ هزار دلار قیمت دارد . مشکل دیگر پیمایش کمتر نمونه های برقی نسبت به بنزینی یا دیزلی استو از طرفی زمان بر بودن شارژ کردن خودروها هم مساله بزرگی است.

بسیاری بر این باورند که این عوامل درباره کامیون های برقی تشدید هم خواهد شد و با سنگینی و سبکی محموله کامیون این امر می تواند متغیر باشد. معمولا خودروهای سنگین باید توانایی پیمایش بسیار بیشتری نسبت به خودرهای سواری داشته باشند که در واقعیت اینگونه نیست.

زمان بر بودن شارژ کامیون ها هم برای شرکت های حمل نقل مشکل ساز خواهد شد چرا که زمان یک ساعته برای شارژ یک کامیون در میانه مسیر می تواند باعث تاخیر در ارسال کالا وافزایش زمان رسیدن کالا به مقصد شود .تسلا وعده داده است به ترتیب این مشکلات را حل خواهد کرد. آنها مدعی هستند در حال حضر تمرکز خود را برای حل مشکل تویلد باطری در جهان گذاشته اند. گیگافکتوری نام کارخانه ای است غول‌آسا که وظیفه‌ تولید باتری‌های تسلا را بر عهده خواهد داشت. این کارخانه‌ بسیار بزرگ که در نوادا آمریکا قرار گرفته است، وسعت۳۰۰۰ هکتاری دارد. پس از راه اندازی تمامی بخش های کارخانه تا سال ۲۰۲۰،این کارخانه بعد از کارخانه‌ بویینگ در واشنگتن، بزرگ‌ترین ساختمان روی زمین از لحاظ مساحت لقب خواهد گرفت.

تسلا، با گیگافکتوری به بزرگ‌ترین تولیدکننده‌باتری‌ها لیتیومی مبدل خواهد شد. این کارخانه می تواند تولید باتری‌های لیتیوم یونی را در جهان دو برابر کند. گیگافکتوری با کاهش دادن ۳۰ درصدی قیمت نهایی باتری، می تواند سبب ارزان تر شدن خودروهای ساخت شرکت تسلا شود .

تهیه کننده خبر: 
سینا تبریزی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/564

افزودن دیدگاه جدید