بنیامین فرانکلین بزرگترین کشتی که تاکنون در آمریکا پهلو گرفته است

شناسه خبر: 
16022560
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
گروه بزرگ حمل و نقل CMA CGM در حضور رئیس و مدیر ارشد اجرایی این شرکت ژاک آر سعاده، اعلان کرد که بزرگترین کشتی که تاکنون در بندرهای آمریکا پهلو گرفته است به نام بنیامین فرانکلین را با ظرفیت 18000 TEU در بندرگاه لانگ بیچ افتتاح کرده است.

یک رویداد منحصر به فرد برای آمریکا

در این مراسم افتتاح بیش از 600 چهره شناخته شده آمریکایی در زمینه های اقتصادی و صنعتی و سیاسی جمع شده بودند. در کنار ژاک آر سعاده، یک هیأت بزرگ و ویژه از CMA CGM نیز در این مراسم شرکت داشتند از جمله رودولف سعاده، نایب رئیس شرکت، تانیا سعاده مدیر اجرایی، فرید سالم، مدیر اجرایی، مارک بوردون مدیر عامل منطقه آمریکا CMA CGM، اولیور نیووکس، مدیر خط نورث آمریکا، اِد آلدریج مدیر یو اس لاینز- یک زیر شاخه از گروه CMA CGM- و گروهی دیگر از مدیران ارشد شرکت.

این مراسم رویداد بزرگی برای صنعت حمل و نقل کشتیرانی آمریکا محسوب می گشت، این کشتی با 1300 فوت طول و 18000 TEU ظرفیت ، بزرگترین کشتی کانتینری است که تاکنون به ایالات متحده وارد شده است.کشتی بنیامین فرانکلین CMA CGM نمایانگر پیشتازی، تلاش و اراده این شرکت برای در اختیار گرفتن بخش بزرگی از بازار حمل و نقل دریایی آمریکا است.

CMA CGM یک شرکت در خط مقدم صنعت حمل نقل دریایی آمریکا

بنیامین فرانکلین نخستین سری از برنامه چهارگانه ژاک آر سعاده برای آماده کردن بندرگاههای آمریکا جهت پهلو گیری کشتی های نسل جدید و عظیم الجثه است. CMA CGM بر این باور است که با راه اندازی این توانمندی، گروه بزرگی از شرکت های زیر مجموعه و مرتبط همچو شرکت های چند وجهی، کامیون دار، خلبانان، مقامات بندری، مسئولان شهری از این رونق بهره مند می شوند. آزمون هایی از این دست بندرگاههای آمریکا را آماده برنامه ریزی و عملیاتی کردن روند تخلیه و بارگیری کشتی های بزرگ می نماید.

CMA CGM یک شریک تجاری و تاریخی در ارتباط بین ایالات متحده و جهان می باشد

CMA CGM و آمریکا ارتباط فنی و تجاری تاریخی با یکدیگر دارند. ژاک آر سعاده هنگامیکه در آمریکا در دهه شصت در حال گذراندن دوره کارآموزی خود در نیویورک بوده است مشاهده می کند که ارتش آمریکا برای انتقال لباس و کالا و غذا سربازان آمریکایی به ویتنام در زمان جنگ آمریکا و ویتنام از ظرف های فلزی مکعبی بزرگی استفاده می کند که اینها توسط مک لون مک لین در 1954 پیشنهاد و ساخته شده بود. ظرفهایی مکعبی و فلزی بزرگ با ظرفیت حمل مقدار زیادی کالا و همین ظرف های سبب جرقه ای در ذهن ژاک آر سعاده گردید و او شرکت CMA را در سال 1978 افتتاح کرد که این اندیشه سبب انقلابی در حمل و نقل کالا در دنیا گشت.

در سال 1997 نخستین دفتر CMA CGM را در ایالات متحده بازگشایی نمود، سپس در سال 2007 با راه اندازی شرکت یو اس لاینر شروع به ارسال خدمات کشتیرانی هفتگی بین استرالیا و آمریکا نمود. امروز، CMA CGM  نزدیک به 1000 کارمند در آمریکا و یک شبکه محکم و بزرگ از مشتریان آمریکایی دارد که با 23 سرویس هفتگی از 14 بندرگاه آمریکا به بیش از 150 کشور در دنیا در حال سرویس دهی به آنها می باشد.

با انتخاب بندرگاه لانگ بیچ کالیفرنیا بعنوان محل افتتاح کشتی بنیامین فرانکلین که نام این کشتی از یکی از پرچمداران ایجاد ایالات متحده گرفته شده است، این دوستی دیرین بین فرانسه و آمریکا بیش از پیش مشخص و تثبیت گشت.

تهیه کننده خبر: 
مارکوس آرمسترانگ
برگردان: 
کاوش ساعی
ویراستار: 
کاوش ساعی
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/60

افزودن دیدگاه جدید