بمباردیر در سودای بازار ایران

شناسه خبر: 
171023888
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
پس از برجام بسیاری از شرکت های هواپیماسازی بزرگ و کوچک و تازه کار و کهنه کار به سمت بازار ایران جذب شدند و ین بازار آنچنان جذاب بود که حتا آمریکایی ها و شرکت هایشان را نیز به این بازار سوق داد.
بمباردیر در سودای بازار ایران- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

اگرچه بازار ایران ، بازاری متفاوت است و ایرانیان با دانش بالای هوایی و براساس نیاز دست به انتخاب هواپیما زدند، اما تممی شرکت هوایی به دلیل نوع انتخاب ایران برای دوری از انحصار هوایی ایران با یک شرکت هواپیماسازی سهمی از این بازار بردند و ایران با دقت در قراردادها سعی کرد خود ر در حاشیه امنی برای تأمین قطعات نگه دارد.

این امر با توجه به وابسته بودن اغلب قدرتهای هواپیماساز به شرکت های آمریکایی امری مهم بود. در این میان دو شرکت کماکان با مشکل روبرو بودند. سوپرجت سوخود 100 روسیه که اعلام کرده ست در حال جایگزینی قطعات آمریکایی با اروپایی است که باید دید این امر در کیفیت این هواپیما چقدر اثر گذار است و دیگر شرکت معروف هواپیماسازی بمباردیر.

بمباردیر با مشکلات مالی روبرو بوده است اما شرکت ایرباس با خرید بخشی از شرکت بمباردیر و مشارکت در ساخت سری سی می‌خواهد در بخش هواپیماهای ۱۰۰ نفره حضور جدی‌تری پیدا کند. ایرباس ۵۰ درصد سهام برنامه بمباردیر سری سی را خریده است. بر اساس برنامه ریزی انجام شده خط تولید این شرکت در کبک کانادا باقی خواهد ماند اما ایرباس کمک می‌کند تا خط تولید دومی از این هواپیما راه اندازی شود و در زمینه توسعه این مدل و ارايه خدمات فروش و پس از فروش هم ایرباس به بمباردیر کمک خواهد کرد.

این شرکت امید دارد تا ۲۰ سال آینده شش هزار فروند از این هواپیماها را تولید کند. خرید بخش کلیدی بماردیه کانادا می‌تواند ضربه سنگینی به شرکت بوئينگ در بازار وارد کند و بوئینگ با این اقدام بخشی بیشتری از بازار را در برابر رقیب سنتی خود ایرباس از دست خواهد داد.

شرکت بمباردیر به تازگی سری جدید هواپیماهای خود با نام سری C را معرفی کرده است. مدل CS ۱۰۰ این شرکت ۱۲۰ نفر و مدلCS  ۳۰۰ هم ۱۶۰ نفر ظرفیت دارند.

همانند بسیاری از بزرگان هواپیماساز دنیا، موتور این هواپیما توسط شرکت پرت‌ اند‌ ویتنی آمریکا تولید می‌شود. این شرکت یکی از قوی‌ترین سازندگان موتورهای توربو جت دنیاست. در هواپیمای سری C شرکت بمباردیر در قسمت‌های قطعات سیستم ارابه فرود از محصول شرکت لیبهر آلمان، در بخش واحد قدرت کمکی از محصول شرکت هانی‌ول آمریکا، و در بخش کنترل و هدایت از محصول شرکت راک ول کولینز آمریکا استفاده شده است.
هواپیماهای ای تی آر که وارد بازار هوایی ایران شدند رقیبی قدرشان مدلی از بمباردیر است که به بماردیه دش هشت معروف است که مدل ۳۰ نفره آن ۱۳ و مدل ۸۰ نفره آن ۲۴ میلیون دلار قیمت دارد.
شرکت بمباردیر چندی است تلاش فراوانی می‌کند در بازار هوایی ایران حاضر شود ولی به دلیل بی‌اعتمادی شرکت‌های ایرانی به کشور کانادا سبب شده این شرکت در فروش مدل سری سی به ایران موفق نباشد. در رقابت با جت سری C بمباردیر شرکت میتسوبیشی و امبراير موفق‌تر عمل کرده‌اند و توانسته‌اند با شرکت‌های ایرانی به توافق‌های فروش دست پیدا کنند.
هواپیماهای شرکت میتسوبیشی ژاپن و امبرائر برزیل به ترتیب با حدود ۸۰ و ۵۰ فروند هواپیما پس از ایرباس و بوئینگ که بیش از ۱۰۰ هواپیما از طرف ایران سفارش گرفته اند، از هواپیماهای اصلی ایران خواهند شد.
جت‌ام آر جی ژاپنی که ایران قصد خرید آن را دارد رقیب اصلی سری سی بمباردیر است و از پیشرفته‌ترین گزینه‌های حال حاضر جهان در کلاس هواپیماهای مسافربری۱۰۰ نفره محسوب می‌شود.‌
از طرفی رویترز گزارش داده است که ایران علاقمند است ۵۰ فروند هواپیما از شرکت هواپیماسازی برزیلی امبرائر خریداری کند.مدل ای یک و ای دو هم‌کلاس بمباردیر سری سی هستند و در حال حاضر از نظر فروشموفق‌تر از این هواپیما کانادایی بوده‌اند.
شرکت ایرباس عملا با خرید برنامه سری سی بمباردیر وارد رقابت با شرکت میتسوبیشی ژاپن و امبرائر برزیل شده است.حالا شرکت بمباردیر با توجه با رابطه گرم بین ایرباس و شرکت‌های ایرانی می‌تواند امید داشته باشد در بازار ایران هم حضور جدیدی پیدا کند.

تهیه کننده خبر: 
مارکوس آرمسترانگ
برگردان: 
تورنگ راد
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/888

افزودن دیدگاه جدید