بمباردیر برروی لبه تیغ در خاورمیانه

شناسه خبر: 
1712301009
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
بمابردیر که اکنون با چالش هزینه دست به گریبان است، با مشکل بزرگی نیز در خاورمیانه مواجه شده است. خطوط هوایی که به این شرکت هواپیما سفارش داده اند، از این شرکت و عملکردش راضی نیستند.
بمباردیر برروی لبه تیغ در خاورمیانه - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

مشکل در تولیدات این شرکت نیست که همگان بر کیفیت و توانمندی هواپیماهای این شرکت اذعان دارند. مشکل در عدم تحویل به موقع هواپیماهای سری سی به خطوط هوایی است. یکی از بزرگترین سفارش دهندگان این شرکت ، خط هوایی گلف ایر است که مقر آن در شهر دمام عربستان سعودی است. سامر مجالی رئیس این شرکت هوایی می گوید: ما قرار دادی با بمباردیر داشتیم تا هوایپماها را در ماه می 2016 به ما تحویل دهند. قرارداد ما، برای ماه می بوده است اما هیچ هواپیمای بمباردیری در آن تاریخ وجود نداشت.

گلف ایر اکنون با بمباردیر در وسط مذاکرات است تا در صورت امکان زمان تحویل را تغییر دهند اما مدیر این شرکت هوایی متذکر می شود که آنها اگر ضرری که در این دیرکرد بر شرکت هوایی ما تحمیل شده است را بگونه ای مطلوب، جبران کنند، می توانند به ادامه سفارش ما امیدوارباشند. گلف ایر علیرغم اینکه در نظر داشته است تا پایان سال 2016 ده فروند هواپیما را به خدمت بگیرد، اما فقط همان 4 فروند هواپیمای ایرباس ای 320 را به خدمت گرفته است. این جت های در حال حاضر در مسیر های دمام، جده، ریاض و اَبحا در حال پرواز هستند. گلف ایر مدعی است که با تأخیر بمباردیر این شرکت هوایی طرح توسعه خود در نیمه دوم سال 2017 بطور کامل از دست داده است. این شرکت در نظر داشته است هواپیماهای بمباردیررا درمسیر های درونی و یک مسیر بیرونی که به احتمال زیاد دبی در امارات متحده عربی بوده است، بکارگیرد و سپس هواپیماهای ایرباس خود را به مسیرهای دورتر مانند پاکستان، مصر و سودان گسیل نماید.
این خط هوایی معتقد است، حالا باید اقدام به اجاره هواپیما در کوتاه مدت نمایند.اجاره هواپیما بصورت کوتاه مدت بدین صورت است که یک خط هوایی برای یک بازه زمانی از شرکت هواپیمایی دیگری در مسیرهای خریداری شده توسط این خط هوایی استفاده می کند و به مشتریان خودش سرویس می دهد تا هنگامیکه هواپیماهای این شرکت آماده شوند. شرکت گلف ایر در نظر دارد در سال 2019 و 2020 سالی هشت هواپیما به ناوگان خود اضافه نماید.

مجالی مدیر گلف ایر در مورد اینکه آیا قرارداد با بمباردیر فسخ شده است، اظهار نظری نکرد و حتا احتمالی نیز برای آن قائل نشد، و فقط به این امر بسنده کرد که با آنها در حال مذاکره هستیم. مجالی افزوده است که بمباردیر اگر می خواهد این بازار را برای خود حفظ کند باید پیشنهاد وسوسه برانگیزی بدهد تا ما مجاب به ادامه همکاری با آنها شویم. او خیلی هوشمندانه پیام خود را بمباردیر داده است و منظورش از بازار، اشاره به بازار خاورمیانه است که همگی نگاهشان به توافق نهایی بمباردیر با شرکت گلف ایر است.

قرارداد با گلف ایر برای بمباردیر بسیار مهم است زیرا بسیاری از خطوط هوایی دیگر در خاورمیانه و شمال آفریقا چشم به این قرارداد دارند و منتظر نتیجه اثبات تعهد بمباردیر به گلف ایرهستند و در میان آنها تنها شرکتی که این ریسک را پذیرفته و قراردادی را با بمباردیر برای خرید 12 فروند هواپیمای سری C  امضا کرده است شرکت هوایی مصر است. خطوط دیگر همانند تونس ایر، الجزایر ایر و ایرعربیه سعودی از دیگر مشتریانی هستند که چشم به حرکت گلف ایر و بمباردیر دارند. در واقع بمباردیر در آزمون سنگینی قرار گرفته است و مدیران این شرکت امیدوارند بتوانند این بازار را به نحوی برای سفارش های آینده حفظ کنند.

یکی از مشتریان جدید خاورمیانه که از راه دور در حال بررسی این قرارداد است شرکت عراق ایرویز است که در اندیشه نوسازی و به روز کردن ناوگان خود می باشد.

تهیه کننده خبر: 
سینا تبریزی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1009

افزودن دیدگاه جدید