ایران بزرگترین بازار رو به رشد خاورمیانه در عرصه کامیون

شناسه خبر: 
170822770
به ادعای شرکت کامیون سازی مان
گابی هانا، معاون رئیس و مدیر منطقه خاورمیانه و آفریقای شرکت چندملیتی تولید کننده موتور دیزل و ماشین آلات سنگین، مان اعلان کرد که فعالیت خود را در ایران گسترش خواهند داد.
ایران بزرگترین بازار رو به رشد خاورمیانه درعرصه کامیون - پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

به گفته هانا این شرکت خود رد ایران را با نام، مان ایران پاور تأسیس کرده اند و اکنون در حال ایجاد یک کارگاه برای طراحی و تست توربین هستند.

گابی هانا در جایی گفته است که اگر مسائل سیاسی را کنار بگذاریم، ایران را به عنوان یک بازار بزرگ می‌بینیم. این کشور بزرگترین بازار رو به رشد برای ماست.

این درحالی است که بسیاری از رانندگان خودروهای سنگین در از قیمت های بالای خودروهای سنگین در ایران نالان هستند و مدعی عدم توان در پرداخت اقساط خود می باشند.

از سوی دیگر مدیر ارشد اجرایی شرکت مان، اووه لاوبر بزرگترین چالش پیش روی صنعت ساخت کامیون در ایران را کمبود سرمایه گذاری در ایران می داند. به گفته او، طی چند سال اخیر، هیچ سرمایه گذاری در ایران صورت نگرفته است و البته در زمان تحریم‌ها، ما هم همانند تمامی شرکت های اروپایی و غربی قادر به ارائه خدمت به مشتریان ایرانی نبودیم.

به گفته مقامات مان این محدودیت های سبب شد که ایرانی ها به ناچار سمت شرکت های کامیون ساز کره ای و چینی و گاه هندی بروند که در زمینه ساخت کامیون های سنگین در رتبه بندی 4 و 5 قرار دارند.

آقای لاوبر مدعی است که فاینانس و دریافت پول از ایران به شکل قانونی مهمترین مشکل می باشد.

شرکت مان از معتبرترین شرکت های زیر مجموعه فولکس واگن است و خودروهای آن از نظر زیبایی زیاد به چشن نمی آیند اما از نظر استحکام و کیفیت قطعات از خودروهای دارای اعتبار می باشد.

نکته مهم در این میان بازار ایران است، بازاری که با رکود، به دلیل عدم همکازی آمریکا و سیستم با نکی با چالش مالی مواجهه است و پایین بودن سطح درآمد رانندگان و عدم توان شرکت های حمل و نقل جاده ای در تهیه کامیون مستقل برای شرکت، سبب گردیده است که شرکت های اروپایی علیرغم آگاهی از نیاز ایران به وسازی ناوگان به این بازار با شک در آنیده نگاه کنند، مگر نیم نگاهی به دلارهای نفتی ایران و جبر دولت در خرج این دلارها در نوسازی ناوگان دوخته باشند.

لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/770

افزودن دیدگاه جدید