امضای تفاهم نامه خرید هواپیما بین هماو شرکت بویینگ

شناسه خبر: 
160621126
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
در پی صدور مجوز های لازم از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت آمریکا تفاهم نامه ی خرید هواپیما بین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما و کمپانی بوئینگ در خرداد ماه سال جاری امضا شد.

به گزارش روابط عمومی هما در پی اعلام رسمی تاریخ اجرای توافق مذاکرات ٥بعلاوه ١ موسوم به برجام ، اقدامات گسترده ای از طرف کمپانی های بزرگسازنده هواپیما برای حضور فعال در بازار ایران و همزمان اراده ی جدی از طرف مدیریت ارشد وزارت راه و شهر سازی در جهت بازسازی ناوگان هوایی کشور صورت پذیرفت.
در این بین پس از سفر نمایندگان کمپانی بوئینگ به ایران وچند دور مذاکره سرانجام در خرداد ماه سال جاری تفاهم نامه ای بین شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" و کمپانی بوئینگ به امضا رسید.
در این تفاهم نامه مقرر شده است در صورت اخذ مجوز های لازم توسط دو طرف ، تعدادی هواپیما ی بویینگ  عموما از خانواده ی 737 نسل جدید و مدل های 300ERو 900 از سری بوئینگ 777 توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" به صورت اجاره به شرط تملیک خریداری شود.
.شایان ذکر است نهایی شدن این قرارداد و اجرایی بودن آن منوط به اخذ مجوزهای نهایی از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت آمریکا خواهد بود.

سرچشمه خبر: 
تارنمای رسمی ایران ایر| www.iranair.com
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/126

افزودن دیدگاه جدید