امبرائرهای نو و دست دوم در راه ایران

شناسه خبر: 
170222388
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
شرکت زاگرس ایر نام شرکتی است که در بین شرکت های هواپیمایی ایران اشتیاق بیشتری به خرید از هواپیماسازی امبرائر نشان می دهد. برخی گمانه زنی های خبرگزاری ها می گوید امبرائر می خواهد در مجموع 50 فروند هواپیما به ایران بفروشد.
هواپیمای امبرائر E2 - پایگاه خبری حمل و نقل و گردشگری ایران چهارراه

بازار فروش هواپیما به ایران گرم است و بزرگان این صنعت، پس از برجام اقدام به فروش هواپیما به ایران نموده اند و از سوی دیگر ایران نیز برای توسعه خدمات هوایی خود نیازمند هواپیماهای میان برد و کوتاه برد در مسیرهای داخلی هست.

در حالیکه مذاکره بر سر فروش هواپیماهای رامبرائر با هواپیمایی زاگرس در جریان است خبر می رسد شرکت هواپیمایی کیش ایر اقدام به خرید 4 فروند امبرائر دست دوم کرده است. اجازه ای که پیشتر سازمان هواپیمایی کشوری به خطوط هوایی برای خرید هواپیماهای دست دوم زیر 15 سال عمر مفید داده است.

کیش ایر برپایه همین اجازه اقدام به خرید چهار فروند هواپیمای امبرائر 195 دست دوم کرده است. گویا این هواپیماها تا پایان سال به ناوگان هوایی کیش اضافه می شوند. کیش ایر اعلان کرده است که هدف از خرید این مدل هواپیما، سرویس دهی  از فرودگاههای برخی شهرها که فرودگاههای کوچکی دارند به جزیره کیش است.  طبق اعلام کیش ایر هواپیماهای خریداری شده ساخت سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ میلادی هستند.

شرکت امبرائر پس از بوئینگ و ایرباس، در تولید هواپیماهای غیر پهن پیکر در رتبه سوم قرار دارد و رقیب اصلی‌اش که در کلاس این شرکت هواپیما تولید می کند، شرکت بمباردیه کانادا است.اگرچه میتسوبیشی ژاپن و سوخو روسیه نیز به تازگی حرف هایی در این کلاس برای گفتن پیدا کرده اند اما فاصله بازاری بسیار زیادی با امبرائر و بمباردیه دارند. یکی از بزرگ‌ترین نیاز‌های صنعت هوایی ایران به هواپیماهایی با ظرفیت سرنشین ۸۰ تا ۱۴۰ نفر باز می‌گردد. شرکت هواپیما سازی امبرائر دارای کلاسی از هواپیما با نام‌ ای است که می‌تواند این نیاز هوایی ایران را تامین کند.

این کلاس از هواپیما‌ها با توجه به امنیت و قیمت مناسبشان توانسته‌اند نظر بسیاری از خطوط هوایی جهان را به خود جلب کنند به گونه‌ای که از این مدل در خطوط هوایی معتبر جهان مانند لوفت‌هانزا نیز استفاده می‌شود.امبرائر دارای دو مدل E1 و E2 می باشد که هم کلاس هستند ولی مدل‌های E2 مدرن‌تر محسوب می‌شوند و دارای موتور‌ها و سیستم‌های پروازی مدرن تری هستند و مصرف سوخت کمتری هم دارند.برد این هواپیماها به گونه‌ای است که مسیر تهران تا دهلی در هند را پوشش می دهد.

به غیر از شرکت هواپیمایی ایران ایر ، ماهان و آسمان، بسیاری از شرکت‌های ایرانی توان زیادی برای خرید هواپیمای نو ندارند برای همین به خرید هواپیماهای دست دوم چند سال کار کرده روی آورده‌اند.هواپیماهای دست دوم نسبت به هواپیماهای نو، قیمت کمتری را در خرید اولیه دارند، اما مخارج عملیاتی و تعمیر و نگهداری به مراتب بسیار بالاتری دارند برای همین شرکت‌های مهم هوایی در جهان اقدام به خرید هواپیماهای نو می کنند و هواپیماهای قدیمی خود را به شرکت‌ها ضعیف در جهان می فروشند.

در این میان با وجود خرید های بسیار بالای هواپیما از طرف ایران، هنوز صحبتی از اینکه در میان این هواپیماهای نو خریداری شده آیا هواپیماهایی مخصوص حمل کالا نیز سفارش داده شده اند یا خیر، در دست نیست.

تهیه کننده خبر: 
مارکوس آرمسترانگ
ویراستار: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهار راه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/388

افزودن دیدگاه جدید