افت ۹ درصدی ارزش سهام بوئینگ در پی سقوط هواپیماهای مدل مکس

شناسه خبر: 
1903111326
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
بعد از دو حادثه سقوط بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ طی یکسال و دستور دولت چین برای توقف پرواز این مدل از هواپیماها تا زمان تایید اقدامات مربوطه برای تضمین امنیت پرواز، ارزش سهام بوئینگ ۹ درصد سقوط کرد.
افت ۹ درصدی ارزش سهام بوئینگ در پی سقوط هواپیماهای مدل مکس- پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه

با سقوط بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ خطوط هوایی اتیوپی در روز یکشنبه، همه ۱۵۷ سرنشین آن جان خود را از دست دادند. پارسال نیز حادثه مشابهی برای همین مدل بوئینگ در خطوط هواپیمایی اندونزی اتفاق افتاد که منجر به کشته شدن ۱۸۹ سرنشین آن شد. در این میان، دولت چین به شرکت‌های هواپیمایی داخلی دستور داده‌ است پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ را فعلا متوقف کنند.
شرکت بوئینگ تاکنون ۳۵۰ هواپیمای مدل ۷۳۷ مکس ۸ را راهی بازار کرده و ۵۰۰۰ سفارش جدید فروش این نوع هواپیما را نیز دریافت کرده است. هنوز دلیل سانحه هوایی در اتیوپی مشخص نیست.پیش‌بینی می‌شود علت سقوط هر دو هواپیما که اتفاقا نو بوده‌اند، نقص فنی باشد.
در تحقیقات بازرسان و پژوهشگران آژانس امنیت ترابری اندونزی در مورد سقوط ۷۳۷ مکس ۸ هواپیمایی لاین‌ایر، تمرکز اصلی بر این بود که آیا اطلاعات اشتباه از سنسورهای هواپیما سبب شده تا نوک هواپیما دائم به‌سوی زمین متمایل شود یا نه؛ موضوعی که در نهایت به سقوط هواپیما انجامید.

تهیه کننده خبر: 
نازنین موسوی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/1326

افزودن دیدگاه جدید