اتحادیه های کشتیرانی در دنیا در سال 2017

شناسه خبر: 
170316437
واحد اخبار شرکتهای صنعت حمل و نقل تارنمای ایران چهار راه:
ارزیابی اتحادیه های کشتیرانی که در دنیا تشکیل شده است، پس از یک بازه کاری، آن هم در دوران رکود در بازار حمل دریایی کانتینری در دنیا، مورد بررسی بسیاری از کارشناسان نشریه های حمل و نقل بین المللی و لجستیک به همراه سمینارها و کنفرانس های حاشیه ای و جلسه های بررسی وکلاس های دانشگاههای حمل و نقل سراسر دنیا قرار گرفته است.
اتحادیه های کشتیرانی در دنیا  در سال 2017

نوشتار پیش روی چکیده گذرای بررسی اتحادیه ها یا همان گروههای کشتیرانی جهانی هستند که در دانشگاه حمل و نقل کی ال یو(KLU) هامبورگ آلمان تهیه شده است.

 

چندی است که اتحادیه های کشتیرانی یه منظور پیکار برای تسخیر بازارهای بین المللی ایجاد گشته اند و این اتحادیه ها با دادن مشاوره، پشتیبانی و اشتراک گذاری امکانات یکدیگر همانند خدمات بندرگاههای تحت قرارداد، مالکیت و سهامی، پوشش مسیرهای حمل و نقل بین المللی و حمل کانتینرهای یکدیگر، سبب کاهش قیمت ها، اما نظم و توانمندی بیشتری در تجارت جهانی گشته اند.

در میان اتحادیه هایی که شکل گرفته اند، می توان مقام نخست را در زمینه پوشش منطقه های گوناگون در جهان، به اتحادیه ای به اسم اتحادیه اقیانوس با مجموع 40 حقله حرکتی از شرق به غرب داد. در مقام دوم اتحادیه دیگری است به اسم اتحاد که با 32 حلقه و در جایگاه سوم اتحادیه 2ام (2M) قرار دارد با 25 حلقه.

همچون باشگاههای ورزشی که یک فصل اقدام به نقل و انتقال بازیکن می نماید، اتحادیه های کشتیرانی نیز تا پیش از 1 آپریل هنگام یارگیری و افزودن خط های کشتیرانی جدید، عقد قراردادهای مسیرهای آنها و تمدید و افزودن قراردادهای مربوط به بندرگاههای این اتحادیه ها بر اساس قانون های کشورها می باشد و پس از همه این موارد، رقابت در بازار حمل و نقل دریایی شروع می گردد(بیشتر اتحادیه های اینکار را انجام می دهند).

برای آشنایی با اتحادهای کشتیرانی بد نیست ببینیم بزرگترین های این اتحادیه ها از کدام شرکت های حمل و نقل دریایی تشکیل شده اند.

گروه 2 ام (2M) از دو شرکت دانمارکی مرسک لاین و شرکت سوئیسی حمل و نقل مدیترانه MSC تشکیل شده است.

گروه دیگر به اسم اتحاد اقیانوس متشکل از کشتیرانی فرانسوی CMA CGM، شرکت کشتیرانی چینی COSCO،  شرکت تایوانی EVERGREEN و شرکت کشتیرانی هنگ کنگی OOCL می باشد.

و سومین گروه که به اسم "اتحاد" شکل گرفته است متشکل از شرکت کشتیرانی آلمانی هاپگ لوید، شرکت تایوانی یانگ مینگ و سه شرکت ژاپنی Mitsui O.S.K. Lines (MOL) و Nippon Yusen Kaisha (NYK Line) و K Line می باشد.

از میان این اتحادیه ها، گروهی که به "اتحاد" شهرت دارد هفته پیش اعلام کرده است که پیش از اول آپریل قراردادهای بین خطوط کشتیرانی و بندرگاهها و مسیرهای خود را نهایی کرده است.

گروه اتحاد اقیانوس با داشتن هفت سرویس گوناگون از آسیا به خاورمیانه و دریای سرخ بگونه ای این منطقه را تسخیر کرده است که گروه "اتحاد" فقط یک سرویس در این مسیر دارد و 2ام تقریبن هیچ سرویسی در این مسیر ندارد. اتحاد 2 ام در حال از دست دادن زمینه رقابت در مسیر آسیا به سواحل غربی آمریکای شمالی است، بگونه ای که فقط 5 سرویس در این مسیر دارند و در عوض، اتحاد اقیانوس 13 سرویس و "اتحاد" 11 سرویس در این مسیر دارند.

در بررسی مسیرهای حرکتی، اتحاد اقیانوس برنده اصلی می باشد و سه منطقه ازهفت منطقه دریایی در دنیا را تقریبن در دست دارد و بیشترین سرویس را در این مسیرها دارد.  گروه کشتیرانی "اتحاد" بیشتر از همه در مسیر اقیانوس اطلس سرویس دارد و در سرویس دهی سواحل میانی آمریکا در رقابت سنگین با 2 ام می باشد.

اما آیا این میزان سرویس دهی می تواند نشانه برتری باشد؟ کسی نمی داند زیرا اگر بخواهیم سهم تجارت جهانی و نقش شرکت های حمل در یایی در این تجارت را ارزیابی کنیم، باید بدانیم که علیرغم کم بودن مسیرهای سرویس دهی، اما انتخاب مسیرهایی که تجارت بالایی دارند سبب شده است که در آمار سال پیش گروه اتحاد 2 ام با داشتن کشتی های بسیار بزرگ کمبود مسیرهای سرویس دهی اش را جبران نماید و مقام نخست در زمینه جابجایی کانتینر از آن خود سازد.

برخی گزارش های خبر می دهند که گروه کشتیرانی اتحاد اقیانوس، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، را برای افزوده به گروه کشتیرانی خود زیر نظر دارد، اما هنوز هیچکدام از طرفین سخنی در این میان در برابر رسانه های به عمل نیاوردند.

برگردان: 
کاوش ساعی
سرچشمه خبر: 
پایگاه خبری صنعت حمل و نقل بین المللی و گردشگری ایران چهارراه
لینک کوتاه شده محتوی: http://iran4rah.com/node/437

افزودن دیدگاه جدید